Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Επιστροφή φόρου 2011

Επιστροφή φόρου 2011 19 Μαϊ 2011 12:59 #1

  • Giannis (giannisgr)
  • Το Άβαταρ του/της Giannis (giannisgr)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Γεια σας,

Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας (ΑΠΥ) και πριν μια εβδομαδα κατάφερα επιτέλους να καταθέσω ηλεκτρονικα την Φ.Δ. Το εισόδημα είναι περίπου 12.500 και αναμένω επιστροφή φόρου 2480 ευρώ. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε ή μπορείτε να κάνετε έστω μια πρόβλεψη για το πότε περίπου θα πρέπει να αναμένω την επιστροφή αυτή (σε γενικές γραμμές εννοώ, π.χ. πριν τον Οκτώβριο?Μετά?). Και επίσης αν θα μπορούσα να κάνω κάτι για να επιταχύνω τη διαδικασία αυτή? Π.χ. να προσκομίσω κάποια χαρτια από τους εργοδότες μου?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Επιστροφή φόρου 2011 19 Μαϊ 2011 13:02 #2

  • Giannis (giannisgr)
  • Το Άβαταρ του/της Giannis (giannisgr)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Επίσης ήθελα να πω, αν έχει κάποια σημασία αυτό, ότι η ΔΟΥ στην οποία είμαι εγγεγραμένος είναι στην επαρχία (Κορινθο).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Επιστροφή φόρου 2011 19 Μαϊ 2011 13:20 #3

  • thrylosveria
  • Το Άβαταρ του/της thrylosveria
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 197
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 11
  • Κάρμα: 0 (-2)
Giannis έγραψε:
Γεια σας,

Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας (ΑΠΥ) και πριν μια εβδομαδα κατάφερα επιτέλους να καταθέσω ηλεκτρονικα την Φ.Δ. Το εισόδημα είναι περίπου 12.500 και αναμένω επιστροφή φόρου 2480 ευρώ. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε ή μπορείτε να κάνετε έστω μια πρόβλεψη για το πότε περίπου θα πρέπει να αναμένω την επιστροφή αυτή (σε γενικές γραμμές εννοώ, π.χ. πριν τον Οκτώβριο?Μετά?). Και επίσης αν θα μπορούσα να κάνω κάτι για να επιταχύνω τη διαδικασία αυτή? Π.χ. να προσκομίσω κάποια χαρτια από τους εργοδότες μου?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

θα σου ερθει το εκκαθαριστικο και μετα θα προσκομισεις στη ΔΟΥ σου ολα τα χαρτια για ελεγχο και αυτοι μετα θα κανουν παλι νεα εκκαθαριση και...και...και...και κατα τον σεπτεμβριο θα τα παρεις.

δεν μπορεις να κανεις τιποτα παρα μονον να πας γρηγορα τα χαρτια και να πιεσεις τον υπαλληλο να τα τελειωσει γρηγορα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Επιστροφή φόρου 2011 19 Μαϊ 2011 13:44 #4

  • Giannis (giannisgr)
  • Το Άβαταρ του/της Giannis (giannisgr)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Ευχαριστώ Πολυ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα