Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

ΘΕΜΑ: Δωρεάν Ψυχανάλυση

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 12:03 #46

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Sadeness1990 έγραψε:
... σταθερή ασυνεπεια λόγω αδυναμίας διατήρησης σταθερών αποψεων........


Φίλε Sadeness1990, μάλλον είναι της σχολής της ... δημιουργικής ασάφειας του φίλου μας του ... Γιάνη. Λέω, αλλά δεν λέω, γράφω κάτι, αλλά δεν πιστεύω ακριβώς αυτό αλλά κάτι ... εντελώς αντίθετο (και παρεμπιπτόντως μαγνητοφωνώ στο μουλωχτό και τις συνομιλίες μας για να μην τις ... ξεχάσω). Και ο Βαρουφάκης δεν ήταν υπέρ της δραχμής, αλλά απλά σφόδρα υπέρ της άποψης ότι μπορούσαμε να τρέψουμε τους κουτόφραγκους εις άτακτον φυγήν, χρησιμοποιώντας απλά τα ... οπίσθιά μας και την επίκληση των ... αρχέγονων ευρωπαικών αρχών. Δυστυχώς, είδαμε τα αποτελέσματα για εμάς, γιατί για τον Γιάνης ... big success worldwide....
Ποιοι όμως είμαστε εμείς για να κρίνουμε αυτές τις ιδιοφυίες;;;; Πόσα ευρώ θα βγάλεις εσύ αν βγάλεις το δερμάτινό σου σε δημοπρασία;;;; Εεεεε;;;;;; Τυχαίε ;;;;;
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαϊ 2016 12:19 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 13:14 #47

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
Sadeness1990 έγραψε:
Χμμμμ, δραχμιστης με χρήματα στο εξωτερικό με τάσεις εκμετάλλευσης μιας δεινης κατάστασης για προσωπικό όφελος, και δη, χωρίς ενοχές, πρώην alter ego τωρινου σημείου G με χρήση πλαστων ονομάτων για εξαπάτηση, σταθερή ασυνεπεια λόγω αδυναμίας διατήρησης σταθερών αποψεων........

Κατα DSM IV κοινωνιοπαθητική ή δυσκοινωνική διαταραχή της προσωπικότητα...

Καλημέρα γιατρέ μου!

Στα πρώτα, δεν έπεσες απολύτως καθόλου μέσα...σε βαθμό που τα βλέπω και γελάω! :laugh:
Όσον αφορά το τελευταίο...τι να κάνουμε...έτσι είναι. Την αδυναμία κατανόησης πολλοί την αποκαλούν αδυναμία διατήρησης σταθερών απόψεων...
ΥΓ: Πες μου κι εμένα τα πλαστά ονόματα που χρησιμοποιώ προς εξαπάτηση! Είχα μια σκοτούρα να εξαπατήσω κάποιον Sadeness και κάποιον batista, ξέρεις... :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 13:21 #48

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
batista έγραψε:
Sadeness1990 έγραψε:
... σταθερή ασυνεπεια λόγω αδυναμίας διατήρησης σταθερών αποψεων........


Φίλε Sadeness1990, μάλλον είναι της σχολής της ... δημιουργικής ασάφειας του φίλου μας του ... Γιάνη. Λέω, αλλά δεν λέω, γράφω κάτι, αλλά δεν πιστεύω ακριβώς αυτό αλλά κάτι ... εντελώς αντίθετο (και παρεμπιπτόντως μαγνητοφωνώ στο μουλωχτό και τις συνομιλίες μας για να μην τις ... ξεχάσω). Και ο Βαρουφάκης δεν ήταν υπέρ της δραχμής, αλλά απλά σφόδρα υπέρ της άποψης ότι μπορούσαμε να τρέψουμε τους κουτόφραγκους εις άτακτον φυγήν, χρησιμοποιώντας απλά τα ... οπίσθιά μας και την επίκληση των ... αρχέγονων ευρωπαικών αρχών. Δυστυχώς, είδαμε τα αποτελέσματα για εμάς, γιατί για τον Γιάνης ... big success worldwide....
Ποιοι όμως είμαστε εμείς για να κρίνουμε αυτές τις ιδιοφυίες;;;; Πόσα ευρώ θα βγάλεις εσύ αν βγάλεις το δερμάτινό σου σε δημοπρασία;;;; Εεεεε;;;;;; Τυχαίε ;;;;;

Αχ βρε κατακαημένε...Ακούς 100 πράγματα, καταλαβαίνεις το 1 κι αυτό στραβά και μετά τα βαφτίζεις όλα "δημιουργική ασάφεια", αυτοαναίρεση και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλη βλακεία! Και όχι τίποτ' άλλο.... Είσαι και βέβαιος πως τα ξέρεις όλα, τα καταλαβαίνεις όλα και βγάζεις και γλωσσίτσα...! Δεν μπορώ να σου πω τίποτα παραπάνω από "περαστικά"!
Το μέγεθος της βλακείας (θα λεγα και κάτι άλλο - όμως στην Ελλάδα πλέον αυτό είναι τιμητικό!) είναι αδιανόητο.
ΥΓ: Τα αποτελέσματα που βλέπεις καθημερινά...και που θα συνεχίσεις να βλέπεις για πολλά χρόνια ακόμα...είναι γιατί ζείτε ανάμεσα μας...! 100 χρόνια μνημόνια batistako μήπως και στρώσεις... (όπως σε βλέπω, χλωμό!)
ΥΓ2: Ποιος είσαι εσύ να έχεις άποψη; Θα σου πω...Ένας ανίδεος οικονομολογίσκος του καφενέ που επειδή προφανώς έχει το δικαίωμα να λεει τη βλακεία του νομίζει πως ξέρει περισσότερα από όσους τα σπούδαζαν ή/και τα διδάσκουν επί δεκαετίες. Ρώτα τον γιατρό σου να σου εξηγήσει πως λέγεται αυτό. Κι εμένα μου αρέσει να διαβάζω για το διάστημα, αλλά όταν θα αρχίσω να πιστεύω πως τα ξέρω καλύτερα από τους αστροφυσικούς της Nasa θα επισκεθφώ τον καλό μου γιατρό Sadeness -που πέφτει μέσα σε όλα- να μου κάνει κι άλλη διάγνωση!
ΥΓ3: Όσον αφορά την παραπάνω απάντηση σου, δεν θα την σχολιάσω παραπάνω καθώς είναι ήδη αρκετά άκυρη από μόνη της.
ΥΓ4: Χρειάζεται περισσότερη προσπάθεια για να κρυφτεί η ένδεια...
ΥΓ5: Και επειδή δεν μου αρέσει να σε βλέπω να πονάς και να σκούζεις μέσα στην άγνοια σου που την αποκαλείς δημιουργική ασάφεια του συνομιλητή σου...ξαναπαραθέτω την απάντηση μου προς τη Μαρία. Τώρα αν κι αυτό το θεωρείς και πάλι δημιουργική ασάφεια συγγνώμη φιλαράκι αλλά (δωρεάν) μαθήματα οικονομικών και κοινής λογικής, εγώ δεν θα σου κάνω.....

Επίσης φαντάζομαι πως μάλλον δεν πρόσεξες στην παραπάνω απάντηση μου πως έγραφα οτι δεν θα επιλέξω ποιο νόμισμα είναι χειρότερο. Επομένως, συγγνώμη αν θα σε απογοητεύσω αλλά προσωπικά δεν θέλω σκληρό- υποτιμημένο εθνικό νόμισμα. Ένα κανονικό ευρωπαικό νόμισμα θέλω - από κει και πέρα όλα τα πράγματα σε αυτή τη ζωή έχουν και "κόκκινες γραμμές" που, κατά την ταπεινή μου γνώμη, το σημερινό ευρώ τις έχει ήδη ξεπεράσει.
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαϊ 2016 13:45 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 14:33 #49

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
George (geo821) έγραψε:

Επίσης φαντάζομαι πως μάλλον δεν πρόσεξες στην παραπάνω απάντηση μου πως έγραφα οτι δεν θα επιλέξω ποιο νόμισμα είναι χειρότερο. Επομένως, συγγνώμη αν θα σε απογοητεύσω αλλά προσωπικά δεν θέλω σκληρό- υποτιμημένο εθνικό νόμισμα. Ένα κανονικό ευρωπαικό νόμισμα θέλω - από κει και πέρα όλα τα πράγματα σε αυτή τη ζωή έχουν και "κόκκινες γραμμές" που, κατά την ταπεινή μου γνώμη, το σημερινό ευρώ τις έχει ήδη ξεπεράσει.


Στον γιατρό, στον γιατρό Γιωργάκη, γρήγορα....

Και μην ξεχάσεις να του αναφέρεις (αν δεν είναι ο Sadeness1990 που σε έφαγε στην μάπα μαζί με το υπόλοιπο forum) ότι πάσχεις από παραληρητικές τάσεις μεγαλείου (μόνο εσύ καταλαβαίνεις το τι γίνεται στο ... σύμπαν), διχασμένη προσωπικότητα και από σύνδρομο Στοκχόλμης.

Τέλος να του πεις να σου διορθώσει και το άλλο κουσούρι, ότι δηλαδή, από εδώ το φέρνεις από εκεί το φέρνεις, την θέλεις σφόδρα την δραχμούλα σου Γιωργάκη, γιατί το "...κανονικό ευρωπαικό νόμισμα" ή whatever εννοεί η αυτού μεγαλειότης σου μάλλον θα το δεις (μαζί με τον φίλο σου τον Γιάνη) όταν και εγώ θα δω την Έμιλυ Ραταικόφσκι στο ... κρεβάτι μου. Μέχρι ... τότε, εφόσον δεν γουστάρεις το Ευρώ επειδή ξεπέρασε τις ... κόκκινες γραμμές σου (κακομοίρη), θα πρέπει να ... παίζεις με ... δραχμούλες...όσο θα περιμένεις στην ουρά του σουπερμάρκετ για ... κωλόχαρτο...
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαϊ 2016 14:37 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 14:41 #50

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
batista έγραψε:
George (geo821) έγραψε:

Επίσης φαντάζομαι πως μάλλον δεν πρόσεξες στην παραπάνω απάντηση μου πως έγραφα οτι δεν θα επιλέξω ποιο νόμισμα είναι χειρότερο. Επομένως, συγγνώμη αν θα σε απογοητεύσω αλλά προσωπικά δεν θέλω σκληρό- υποτιμημένο εθνικό νόμισμα. Ένα κανονικό ευρωπαικό νόμισμα θέλω - από κει και πέρα όλα τα πράγματα σε αυτή τη ζωή έχουν και "κόκκινες γραμμές" που, κατά την ταπεινή μου γνώμη, το σημερινό ευρώ τις έχει ήδη ξεπεράσει.


Στον γιατρό, στον γιατρό Γιωργάκη, γρήγορα....

Και μην ξεχάσεις να του αναφέρεις (αν δεν είναι ο Sadeness1990 που σε έφαγε στην μάπα μαζί με το υπόλοιπο forum) ότι πάσχεις από παραληρητικές τάσεις μεγαλείου (μόνο εσύ καταλαβαίνεις το τι γίνεται στο ... σύμπαν) και από σύνδρομο Στοκχόλμης.

Τέλος να του πεις να σου διορθώσει και το άλλο κουσούρι, ότι δηλαδή, από εδώ το φέρνεις από εκεί το φέρνεις, την θέλεις σφόδρα την δραχμούλα σου Γιωργάκη, γιατί το "...κανονικό ευρωπαικό νόμισμα" ή whatever εννοεί η αυτού μεγαλειότης σου μάλλον θα το δεις (μαζί με τον φίλο σου τον Γιάνη) όταν και εγώ θα δω την Έμιλυ Ραταικόφσκι στο ... κρεβάτι μου. Μέχρι ... τότε, εφόσον δεν γουστάρεις το Ευρώ επειδή ξεπέρασε τις ... κόκκινες γραμμές σου (κακομοίρη), θα πρέπει να ... παίζεις με ... δραχμούλες...

Το αράπη κι αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς.
Συνεχίζεις να λες αρλούμπες με ύφος χιλίων καρδιναλίων, νομίζοντας μάλλον πως παίρνω στα σοβαρά τις αστειότητες σου.
Νιώσε μπατιστάκο...
Αν όση ώρα βομβαρδίζεις τις αρλούμπες σου, άνοιγες να διαβάσεις κάνα βιβλίο...ίσως να λεγες και τίποτα σοβαρο.
ΥΓ: Το πρωί πίνει καφέ ο κόσμος... Άσε τα άλλα για το βράδυ..... ;)
ΥΓ2: Δεν είναι κακό να παίζεις με "δραχμούλες" μπατιστάκο... Τη ζημιά που -εμφανώς- κάνει το δικό σου παιχνίδι, δεν τη κάνουν..... ;)
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαϊ 2016 14:44 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 14:46 #51

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 14:47 #52

  • Sadeness1990
  • Το Άβαταρ του/της Sadeness1990
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 264
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 130
  • Κάρμα: 19
George (geo821) έγραψε:
Sadeness1990 έγραψε:
Χμμμμ, δραχμιστης με χρήματα στο εξωτερικό με τάσεις εκμετάλλευσης μιας δεινης κατάστασης για προσωπικό όφελος, και δη, χωρίς ενοχές, πρώην alter ego τωρινου σημείου G με χρήση πλαστων ονομάτων για εξαπάτηση, σταθερή ασυνεπεια λόγω αδυναμίας διατήρησης σταθερών αποψεων........

Κατα DSM IV κοινωνιοπαθητική ή δυσκοινωνική διαταραχή της προσωπικότητα...

Καλημέρα γιατρέ μου!

Στα πρώτα, δεν έπεσες απολύτως καθόλου μέσα...σε βαθμό που τα βλέπω και γελάω! :laugh:
Όσον αφορά το τελευταίο...τι να κάνουμε...έτσι είναι. Την αδυναμία κατανόησης πολλοί την αποκαλούν αδυναμία διατήρησης σταθερών απόψεων...
ΥΓ: Πες μου κι εμένα τα πλαστά ονόματα που χρησιμοποιώ προς εξαπάτηση! Είχα μια σκοτούρα να εξαπατήσω κάποιον Sadeness και κάποιον batista, ξέρεις... :laugh:

Καλημέρα...περιστατικό μου!

Αυτά που βλέπεις και γελάς είναι τα συμπεράσματα αυτών που γράφεις. Τα οποία κάλλιστα μπορούν να προκαλέσουν απο δυσθυμια για την κατάντια εως ακαταπαυστο γέλιο λόγω εκθεσης. Είναι ο θεμελιώδης νόμος της Φυσικής, δράση-αντίδραση, μην αγχεσαι.
Παρόλα αυτά, όσο γέλιο και αν σου προκαλούν, συνεχίζω να πιστεύω οτι κάποιες στάσεις-συμπεριφορές αποτελούν σοβαρά δυσκοινωνικα στοιχεία που δικαιολογουν απόλυτα την κατάντια μεγαλου μέρους του σημερινού προβληματικου καθεστώτος.
Είδες πόσο κοντά είναι το σοβαρό από το γελοίο; Διότι, ως γνωστόν, από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι μικρή. Από το γελοίο όμως στο σοβαρό, η απόσταση είναι τεράστια. Συνεπώς, έχεις απόσταση να διανύσεις για να πείσεις....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 14:48 #53

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
Μην ξεχάσεις να μας γράψεις και το αποτέλεσμα...
Αλλά είπαμε μπατιστάκο, κανείς τρελός δεν αποδέχεται/ παραδέχεται την τρέλα του. Νιώσε!
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαϊ 2016 14:55 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δωρεάν Ψυχανάλυση 05 Μαϊ 2016 14:54 #54

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
Sadeness1990 έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
Sadeness1990 έγραψε:
Χμμμμ, δραχμιστης με χρήματα στο εξωτερικό με τάσεις εκμετάλλευσης μιας δεινης κατάστασης για προσωπικό όφελος, και δη, χωρίς ενοχές, πρώην alter ego τωρινου σημείου G με χρήση πλαστων ονομάτων για εξαπάτηση, σταθερή ασυνεπεια λόγω αδυναμίας διατήρησης σταθερών αποψεων........

Κατα DSM IV κοινωνιοπαθητική ή δυσκοινωνική διαταραχή της προσωπικότητα...

Καλημέρα γιατρέ μου!

Στα πρώτα, δεν έπεσες απολύτως καθόλου μέσα...σε βαθμό που τα βλέπω και γελάω! :laugh:
Όσον αφορά το τελευταίο...τι να κάνουμε...έτσι είναι. Την αδυναμία κατανόησης πολλοί την αποκαλούν αδυναμία διατήρησης σταθερών απόψεων...
ΥΓ: Πες μου κι εμένα τα πλαστά ονόματα που χρησιμοποιώ προς εξαπάτηση! Είχα μια σκοτούρα να εξαπατήσω κάποιον Sadeness και κάποιον batista, ξέρεις... :laugh:

Καλημέρα...περιστατικό μου!

Αυτά που βλέπεις και γελάς είναι τα συμπεράσματα αυτών που γράφεις. Τα οποία κάλλιστα μπορούν να προκαλέσουν απο δυσθυμια για την κατάντια εως ακαταπαυστο γέλιο λόγω εκθεσης. Είναι ο θεμελιώδης νόμος της Φυσικής, δράση-αντίδραση, μην αγχεσαι.
Παρόλα αυτά, όσο γέλιο και αν σου προκαλούν, συνεχίζω να πιστεύω οτι κάποιες στάσεις-συμπεριφορές αποτελούν σοβαρά δυσκοινωνικα στοιχεία που δικαιολογουν απόλυτα την κατάντια μεγαλου μέρους του σημερινού προβληματικου καθεστώτος.
Είδες πόσο κοντά είναι το σοβαρό από το γελοίο; Διότι, ως γνωστόν, από το σοβαρό στο γελοίο, η απόσταση είναι μικρή. Από το γελοίο όμως στο σοβαρό, η απόσταση είναι τεράστια. Συνεπώς, έχεις απόσταση να διανύσεις για να πείσεις....

Γιατρέ μου,
Εγώ απλά γέλασα επειδή προσπαθείς να δικαιολογήσεις μια άποψη ως μη αποδεκτή, κάνοντας παραδοχές που δεν έχουν καμία επαφή με την πραγματικότητα.
Κατανοώ πως αυτό είναι βασικό χαρακτηριστικό όσων διακατέχονται από άγνοια και θέλουν να εκφέρουν γνώμη. Απλά δεν παύει να μου προκαλεί γέλιο.
Όσον αφορά τα λοιπά περί δυσκοινωνικών στοιχείων...απλά θα σε ευχαριστήσω για άλλη μια φορά για τη δωρεάν διάγνωση. Βέβαια αν ξεκινούσες από μια προσωπική εξέταση, ίσως θα ήταν όλα καλύτερα. Διότι πέρα από τα δυσκοινωνικά στοιχεία, ένα άλλο στοιχείο που εξηγεί απόλυτα την κατάντια του σημερινού προβληματικού καθεστώτος είναι και παντελής έλλειψη αυτοκριτικής.

ΥΓ: "Έχω απόσταση ακόμα να διανύσω για να πείσω"?! Τι σε κάνει να πιστεύεις πως επιθυμία μου είναι να πείσω ανίδεους ξερόλες; Όταν μπαίνω σε τέτοιου είδους συζητήσεις μοναδικός μου στόχος είναι η διασκέδαση. Επομένως αυταπατάσαι αν νομίζεις πως παίρνω στα σοβαρά!
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαϊ 2016 14:57 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα