Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: διαδικασια για συναλλαγες online νομισματων και εμπορευματων !!

διαδικασια για συναλλαγες online νομισματων και εμπορευματων !! 07 Ιουν 2013 23:10 #1

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
καλησπερα σε ολους θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησουλες σχετικα με συναλλαγες μεσω ιντερνετ...θα ηθελα να κανω αγορες και πωλησεις καποιων νομισματων μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ? πρεπει να εχω εναν λογαριασμο καταθεσεων στη τραπεζα? ξερετε καποια πλατφορμα που να παιρνει την μικροτερη προμηθεια?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

διαδικασια για συναλλαγες online νομισματων και εμπορευματων !! 08 Ιουν 2013 12:32 #2

  • Nick Pap
  • Το Άβαταρ του/της Nick Pap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 133
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 100

  • Κάρμα: 14 (5)
Υπάρχουν άπειρες πλατφόρμες, οι περισσότερες έχουν και demo λογαριασμό με εικονικά χρήματα που ασφαλώς πρέπει να δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις να παίξεις πραγματικά λεφτά.Το παιχνίδι είναι εξαιρετικά δύσκολο και απαιτεί πειθαρχία,μεγάλη εμπειρία στις αγορές και καλή γνώση τεχνικής ανάλυσης.Αν δεν τα έχεις καλύτερα να μείνεις στα εικονικά λεφτά:-)
Στο φόρουμ του tsig υπάρχουν παλιότερες συζητήσεις για το θέμα που έχουν ενδιαφέρον.
Μπορείς να στείλεις λεφτά με έμβασμα ή πιστωτική κάρτα.( είναι εξαιρετικά απλή διαδικασία, δεν θα δυσκολευτείς καθόλου, ενώ θα σε πάρουν και καμιά δεκαριά τηλέφωνα...)
Απόφυγε πλατφόρμες που υπόσχονται bonus ή κάνουν δώρο μερικά ευρώ.
Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση η saxo bank έχει σχετικά χαμηλές προμήθειες στα βασικά προϊόντα (ενδεικτικά 2 pips σε EUR/USD και USD/JPY και 1,5 πόντο σε DAX).
Μαθηματικά μιλώντας το παιχνίδι σε forex είναι αρνητικών προσδοκιών,καθώς είναι zero sum game,όπου το κέρδος του ενός είναι η ζημία του άλλου.Συνεπώς ο μόνος σίγουρα κερδισμένος είναι αυτός που παίρνει τη γκανιότα.Αντίθετα όταν αγοράζεις μετοχές αγοράζεις ουσιαστικά ένα μικρό κομμάτι της παραγωγικής διαδικασίας και ελπίζεις να κερδίσεις και μέσω της αύξησης των κερδών της εταιρείας.
Μην ξεχνάς ΠΟΤΕ το stop loss σε ΚΑΘΕ κίνησή σου, και κατά τη γνώμη μου πρέπει εξαρχής να βάλεις και ένα stop loss στο πόσο κεφάλαιο αντέχεις να χάσεις χωρίς να επηρεαστείς οικονομικά αλλά και συναισθηματικά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

διαδικασια για συναλλαγες online νομισματων και εμπορευματων !! 10 Ιουλ 2013 15:21 #3

Για όλους εμάς που δεν γνωρίζουμε να κάνουμε συναλλαγές μόνοι μας, υπάρχει μια καταπληκτική πλατφόρμα που μπορείς να έχεις τις αποδόσεις ενός επαγγελματία χωρίς να είσαι επαγγελματίας.
Το καταπληκτικό με αυτή τη πλατφόρμα είναι ότι μπορείς να επιλέξεις μέσα από το κοινωνικό της δίκτυο άλλους κορυφαίους traders και να αντιγράφεις αυτόματα τις δικές τους συναλλαγές, αποφασίζοντας μόνο για το ποσό που θα επενδύσεις. Αλλά και γνώστης να είσαι και να θέλεις να παίζεις μόνος, καταλαβαίνεις πόσο βοηθητικό είναι το να βλέπεις πότε και σε τι επενδύουν οι έμπειροι traders.
Όσον αφορά τις προμήθειες ξεκινούν από τα 2 pips. Για τον τραπεζικό λογαριασμό, σ' αυτή την πλατφόρμα μπορείς να βάζεις ή να βγάζεις χρήματα από το λογαριασμό σου και μέσω paypal.
Η πλατφόρμα είναι αυτή και εδώ είναι μια σελίδα στα Ελληνικά που μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες.
Εγώ την χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο. Αξίζει να ρίξεις μια ματιά.
Τελευταία διόρθωση: 10 Ιουλ 2013 15:38 από Κώστας (alterwhisper).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.050 δευτερόλεπτα