Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Κατάθεση στο εξωτερικό ( ΟΔΗΓΟΣ )

Κατάθεση στο εξωτερικό ( ΟΔΗΓΟΣ ) 06 Ιαν 2015 03:51 #1

  • nikos (nikospapadakis)
  • Το Άβαταρ του/της nikos (nikospapadakis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 18
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 1
Θα ήθελα από όποιον μπορεί είτε π.μ είτε εδώ να πει σε ποιες χώρες μπορούμε να ανοίξουμε λογαριασμό online ( ακομη καλυτερα ) αλλά με ασφάλεια φυσικά.

Χώρες οι οποίες ότι και να γίνει στην Ελλάδα να ξέρεις ότι θα ειναι ασφαλείς οι καταθέσεις. Βέβαια να μου πεις αν το Ευρω καταρρεύσει ( που δεν ξέρω αν θα γίνει ή όχι δεν ειμαι οικονομολόγος ή γνώστης ) μήπως αξίζει και μετατροπή σε άλλο νόμισμα.

Είτε με παρουσία στην χώρα του εξωτερικού και τι χαρτιά μπορεί να ζητάει.

Ζητάω σοβαρά από όσους γνωρίζετε και έχετε κάνει κινήσεις πρόσφατα ή κάτι που ισχύει να βοηθήσετε.

Μιλάμε για ένα ποσό 50Κ. Ξέρω για άλλους ειναι ψίχουλα, άλλοι ίσως γελάσουν, αλλά για εμένα πραγματικά ειναι κόποι αρκετών χρόνων που αν χαθούν δεν θα το αντέξω, καθώς έχει ρίξει πάρα πολύ ιδρώτα ώστε να αποκτήσω αυτή την περιουσία. ( για εμένα ειναι οντως περιουσία και μία βάση για να φτιάξω οικογένεια σε λίγα χρόνια και να τους προσφέρω ότι καλό μπορώ )

Ας κάνουμε αυτό το θέμα σαν οδηγό για όποιον ενδιαφέρεται.

Δεν χρειάζεται να αναλωθούμε σε πολιτικά σχόλια ή σχόλια που δεν θα βοηθήσουν παρακαλώ.

Καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά με υγεία σε όλο τον κόσμο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Κατάθεση στο εξωτερικό ( ΟΔΗΓΟΣ ) 06 Ιαν 2015 04:00 #2

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Καλη χρονια ,
Τα πιο σιγουρα ευρω ειναι τα ευρω αυτα που εχεις στην τσεπη σου, για αυτο το ποσο καλυτερα σηκωσε τα...... Φυσικα γνωμη μου γι αυτου του ειδους τα ποσα.
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατάθεση στο εξωτερικό ( ΟΔΗΓΟΣ ) 06 Ιαν 2015 04:42 #3

  • τζουπιτερ
  • Το Άβαταρ του/της τζουπιτερ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 31
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0
οταν μιλαμε για τραπεζικες κινησεις η λεξη ασφαλεια,ειναι σαν το ταξιδι με το αεροπλανο......ξερεις οτι θα φτασεις μα παντα υπαρχουν και οι πιθανοτητες για το μοιραιο......οποτε μη ψαχνεις ασφαλειες σε αυτο το κομματι...η προθεση σου βεβαια ειναι αξιεπαινη μα δε γινεται να τα εχουμε ολα σε τουτη τη ζωη...η μονη ασφαλεια ειναι να τα θεσεις εκτος τραπεζικου συστηματος .....η Ελβετια για τα οποια θα πληρωνεις κιολας ωστε να ειναι εκει....διαχωρισε τα στο μυαλο σου τι ειδους ασφαλεια ζητας και τι εισαι διατεθιμενος να κανεις....πολυ φιλικα
τζουπιτερ !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα