Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Κατάθεση στο εξωτερικό

Κατάθεση στο εξωτερικό 13 Ιουλ 2015 05:53 #1

  • Spyros (spyrosgr)
  • Το Άβαταρ του/της Spyros (spyrosgr)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα ενδιαφέρομαι να ανοίξω λογαριασμό είτε σε Ευρώπη είτε εκτός Ευρώπης, είτε online είτε να πάω εκεί.

Μιλαμε για ένα ποσό γύρω στα 50-55 K.

Θέλω κάποια τράπεζα στο εξωτερικό για την αποταμίευση, να κοιμάμαι πιο ήσυχα τα βράδια.

Θέλω να έχει εύκολη διαδικασία και όχι να ελέγχει εξονυχιστικά ή να σε βλέπουν περίεργα.

Για κάποιους ίσως αυτά τα ποσά είναι ψίχουλα, αλλ/α για εμένα κόπη και δουλειά 7-8 ετών και σκληρή οικονομίας για να τα έχω για το μέλλον και το παιδί μου και θέλω να τα προστατέψω.

Θέλω να η τράπεζα να εκδίδει χρεωστική κάρτα αν τυχόν χρειάζεται κάποια στιγμή να κάνω μικροαναλήψεις από όπουδήποτε στην Ευρώπη και να έχει e-banking.

Αναμένω τις προτάσεις σας, εδώ ή με προσωπικό μήνυμα.

Θέλω ανθρώπους που έχουν κάνει την διαδικασία την έχουν ολοκληρώσει, ώστε να βοηθηθώ εγώ και όσοι θέλουν τα κεφάλαια τους να τα έχουν οπουδήποτε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατάθεση στο εξωτερικό 11 Αυγ 2015 16:28 #2

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Νομίζω ότι η RCB ltd προσφέρει όλα όσα ζητάς (ελάχιστο ποσό κατάθεσης 50000€)...Έχει επίσης υψηλό δείκτη κεφαλαιακής επάρκειας για εμπορική τράπεζα(24%, www.rcbcy.com/en/services/disclosure/rep...Statement%202014.pdf . Συγκριτικά η Πειραιώς έχει 12%,www.piraeusbankgroup.com/en/investors/fi...ion/capital-adequacy) για να έχεις την ηρεμία που επιδιώκεις...

www.sigmalive.com/inbusiness/more/paraep...e-lemesoy-kai-lemeso

www.rcbcy.com/en/services/news/281/
Οι καιροί ου μενετοί...
Τελευταία διόρθωση: 11 Αυγ 2015 20:56 από kathrine.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.046 δευτερόλεπτα