Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 23 Ιουν 2014 04:23 #37

  • GSAKKI
  • Το Άβαταρ του/της GSAKKI
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 456
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 162
  • Κάρμα: 32
NA ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΜΕ ΦΟΒΗΘΕΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ.

ΤΩΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΒΑΛΑ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ- ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ.

ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΞΕΝΟ ΘΕΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ -ΛΟΞΕΜΒΟΥΡΓΟ- ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΡΑΧΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΣΤΡΑΒΗ.

ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΘΑ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΜΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΕΓΩ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΕΡΙΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΤΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΚΟ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΣΕ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ..


-ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΦΑΡΜΟΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2012...
Τελευταία διόρθωση: 23 Ιουν 2014 04:30 από GSAKKI.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 23 Ιουν 2014 13:57 #38

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
GSAKKI έγραψε:
NA ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΜΕ ΦΟΒΗΘΕΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ.

....................

-ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΦΑΡΜΟΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2012...


Kαι πως εισαι βεβαιος οτι οι θυριδες δε θα πειραχτουν?

Ενα μεγαλο μειονεκτημα που εχουν οι θυριδες ειναι οτι σε περιπτωση κλοπης, οπως τοτε με το ριφιφι στην Εργασιας, τα εχεις χασει ολα και χωρις αποζημιωση.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 23 Ιουν 2014 16:16 #39

  • Αφροδίτη
  • Το Άβαταρ του/της Αφροδίτη
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 82
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 41
  • Κάρμα: 6 (6)
euro έγραψε:
τοτε με το ριφιφι στην Εργασιας, τα εχεις χασει ολα και χωρις αποζημιωση.

Απληροφόρητος είσαι.
Πρώτη φορά ποιος?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 24 Ιουν 2014 04:30 #40

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
σιγα μη παμε να επενδυσουμε τα λεφτα μας στους γερμαναραδες....στη γερμανια δε θα πληρωνεις υψηλους φορους νομιζεις? καλυτερα να αγορασει ευκαιριες στην ελλαδα απο ακινητα παρα να παει στο εξωτερικο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 24 Ιουν 2014 05:58 #41

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
tsiou333 έγραψε:
Φιλε θα σου πω τι εκανα εγω και τι εχω συμβουλεψει φιλους και συγγενεις να κανουν και ευτυχως αρκετοι με ακουσαν και εχουν το κεφαλι τους ησυχο πλεον.
Πουλας και το τελευταιο σωβρακο που εχεις στην Ελλαδα και παιρνεις τα λεφτουδακια(αν εισαι απο τους τυχερους που ακομα εχουν) και πας στο εξωτερικο(Αγγλια-Γερμανια) και αγοραζεις καποια ακινητα.
Πας και ζεις σε αυτη την χωρα 1 χρονο και αλλαζεις την φορολογικη σου κατοικια.
Μετα με τα ενοικια που θα παιρνεις πας σε μια εξωτικη χωρα και κανεις διακοπες το υπολοιπο της ζωης σου...

Και ασε εδω τους νεολληνες να σφαζονται...
Πηγαινε σε κανα Εκουαδορ,Ταυλανδη,Φιλιππινες βρες και νοικιασε μια ωραια βιλα με 200 δολλαρια διπλα στην θαλασσα και απολαυσε την ζωη σου.

Να ένας συνάδελφος που συμφωνούμε απόλυτα. Εγώ προτείνω Σεϊχέλες. Εμβληματικό νησί και φορολογικός παράδεισος! ;)
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 25 Ιουν 2014 15:05 #42

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Αφροδίτη έγραψε:
euro έγραψε:
τοτε με το ριφιφι στην Εργασιας, τα εχεις χασει ολα και χωρις αποζημιωση.

Απληροφόρητος είσαι.

Δινεται μια τυπικη αποζημιωση της πλακας, ασχετως του τι εχεις μεσα. Διοτι δε μπορουν να ξερουν τι εχεις μεσα, μπορει 1€ , μπορει ολοκληρο θησαυρο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 26 Ιουν 2014 03:19 #43

  • Αφροδίτη
  • Το Άβαταρ του/της Αφροδίτη
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 82
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 41
  • Κάρμα: 6 (6)
euro έγραψε:
Αφροδίτη έγραψε:
euro έγραψε:
τοτε με το ριφιφι στην Εργασιας, τα εχεις χασει ολα και χωρις αποζημιωση.

Απληροφόρητος είσαι.

Δινεται μια τυπικη αποζημιωση της πλακας, ασχετως του τι εχεις μεσα. Διοτι δε μπορουν να ξερουν τι εχεις μεσα, μπορει 1€ , μπορει ολοκληρο θησαυρο.

Επιμένω, είσαι απληροφόρητος.
Και επίμονος όμως.
Πρώτη φορά ποιος?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 27 Ιουν 2014 15:48 #44

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Αφροδίτη έγραψε:
Επιμένω, είσαι απληροφόρητος.
Και επίμονος όμως.

Πληροφορησε με λοιπον, τι περιμενεις?

Δηλαδη αλλαξε η πολιτικη, ανοιγουν ελεγχουν τη θυριδα και σημειωνεται οτι εχεις ωστε να λαβεις τη σωστη αποζημιωση?....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 27 Ιουν 2014 16:24 #45

  • vag1129 (Akis Papas)
  • Το Άβαταρ του/της vag1129 (Akis Papas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Δημοσιεύσεις: 373
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 124
  • Κάρμα: 9 (3)
ξέρεις κανείς με προσωπική εμπειρία τι ακριβώς έγινε με τις θυρίδες στην Κύπρο, πέρσι που κλείσαν οι Τράπεζες;
Το ΑΤΜ έδινε ένα ποσό, όμως οι πελάτες είχαν απεριόριστη πρόσβαση στις θυρίδες τους ή όχι?
Κρίσιμο αυτό και με μεγάλη σημασία.

ξέρει κανείς; ακρίβως όμως όχι νομίζω και άκουσα.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα