Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: "...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα..."..

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 27 Δεκ 2016 06:12 #343

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
George (geo821) έγραψε:
Επειδη τον παρακολουθω πανω απο μια 10ετια (και δεν τον γνωρισα απο τη...δημιουργικη ασαφεια που -για ευνοητους λογους- καλλιεργουσαν δεξια κι αριστερα τα ΜΜΕ) θα μου επιτρεψεις φιλε Σωτηρη να εχω διαφορετικη αποψη και να τον θεωρω τοσο ικανοτατο οσο και ευφυεστατο. Φυσικα "πολιτικος" με την στενη εννοια του ορου δεν ηταν και μαλλον δυσκολα θα μπορουσε ποτε να γινει. Εξαλλου με τους ημιμαθεις ή συμφεροντολογους πολιτικους απο τους οποιους απαρτιζοταν τα eurogroups (και απο τις 2 κατηγοριες ειχε μπολικους) ηταν δεδομενο πως ο ΓΒ δεν θα μπορουσε να συνεννοηθει!

Έχω αναλύσει παλιότερα (και όσο ήταν ακόμα υπουργός) το πως δουλεύει ένας τέτοιος άνθρωπας.
Δεν θα τα ξαναγράψω τώρα, ψάξε και βρες τα (αν σ' ενδιαφέρουν). Σ' αυτό το site είναι (πως αλλιώς νομίζεις ότι έχουν μαζευτεί 6.204 ποστ?)
Δεν είπα ποτέ ότι είναι βλαξ, ή αδιάβαστος.
Για το μη βλαξ είναι κάτι για το οποίο ο καθένας μπορεί να έχει άποψη, αφού ο τύπος φρόντιζε να προβάλλεται διαρκώς. Και δεν είναι βλαξ. Ευφυέστατος είναι, όντως.
Για το διαβασμένος, δεν τον πέρασα βέβαια από εξετάσεις, αλλά είναι προφανές ότι έχει διαβάσει, έχει ασχοληθεί (και επαγγελματικά), και λόγω της ευφυίας του τα παίρνει και εύκολα. Οπότε ναι, η εικόνα του αυτή είναι. "Τα κατέχει".
Αλλά όμως:
Είναι άρρωστος.
Και ΑΡΡΩΣΤΟΣ το λέω με την έννοια του ψυχικά μη νορμάλ.
Όταν λοιπόν έχεις έναν τέτοιο άνθρωπο, βρε καλός, χρυσός, βρε έξυπνος, διαβασμένος, όλα αυτά τα καλά, αλλά ΑΡΡΩΣΤΟΣ ως προς τις ψυχικές του ανάγκες, ε, δεν του δίνεις να διαχειρίζεται τομείς από τους οποίους εξαρτάται η μοίρα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΩΝ ανθρώπων.

Δεν είναι στραβός ο γιαλός, φίλε Γεώργιε (και εννοώ τους υπόλοιπους πολιτικούς στους οποίους αναφέρθηκες), ο Γιάνης αρμένιζε στραβά.
Αλοίμονο μας αν περιμέναμε απ' αυτόν τον τύπο να "μας σώσει" ή να "βρει λύση" στο πρόβλημα της χώρας μας.
Ευτυχώς, μέχρι και ο τσίπρας τον κατάλαβε.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 27 Δεκ 2016 11:09 #344

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Παντελώς αδιάφορα κ όσα γράφεις κ όσα κάνεις. Εγώ κρατώ πάντα τον λόγο μου. Τελευταίο μήνυμά μου που έχει κάποια σχέση με σένα

Αμοιβαία τα αισθήματα. Όσο για τον λόγο σου, πρέπει όχι μόνο να το ισχυρίζεσαι αλλά και να το επιβεβαιώνεις με τις πράξεις σου, κάτι που δεν συμβαίνει ούτε στο ελάχιστο.
Όσο για το τελευταίο ή το προτελευταίο μήνυμα που έχει σχέση με εμένα, ξέρεις τώρα ότι μου ραγίζεις την καρδιά έτσι;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 27 Δεκ 2016 11:54 #345

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
king (kong) έγραψε:

Nαι ειναι ένα υπουλο σχεδιο να αρπαξουν το πλουτο μας, αλλωστε το εχει επισημανει και η ναζιστικη χρυσαυγη :lol:

Εσυ τι επιθυμεις να γινει, να φτιαξουμε κρατος μενοντας στο πολιτισμο και την Ευρωπη ή να γινουμε αποικιοκρατικη μπανανια?
Αν και στη δευτερη περιπτωση μαλλον τουρκικο προτεκτορατο θα καταλήξουμε.

Ιδιωτικοποιήσεις με εξευτελιστικό τίμημα έχουν ήδη ξεκινήσει. Αν αυτό δεν είναι αρπαγή του εθνικού πλούτου, τι είναι;
Τουρκικό προτεκτοράτο ΔΕΝ θα γίνουμε ποτέ, όχι γιατί δεν μπορούν οι Τούρκοι να μας "καθαρίσουν", αλλά γιατί πολύ μεγαλύτερα συμφέροντα ταυτίζονται με τo υφιστάμενο status quo.
Από την άλλη πλευρά στη σύγχρονη ιστορία της η Ελλάδα πάντα ήταν δυτικό προτεκτοράτο... Τώρα μπορεί να αποτελέσει πεδίο συνύπαρξης κ ρωσικών συμφερόντων. Άλλωστε ρωσικές δυνάμεις ήδη αλωνιζουν στην περιοχή. Αν κουνηθουν οι Τούρκοι θα βρεθούν να μαζεύουν τα κομμάτια τους από τη μεσόγειο...

Το τι πρέπει να γίνει το έχω ξαναγράψει. Ανάτρεξε σε προηγούμενα μηνύματά μου...
Τελευταία διόρθωση: 27 Δεκ 2016 11:57 από alex (The_Emperor).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 27 Δεκ 2016 12:16 #346

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Τελικά η "Ελεύθερη Ώρα" έχει πολύ σουξέ εδώ μέσα. Πάλι οι Ρώσοι που θα μας σώσουν (από τους δανειστές, από τους Τούρκους, από την ... μελίγκρα κ.ο.κ.), όπως άλλωστε και στο ... παρελθόν, πρόσφατο και ... παλαιότερο. :sick:
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 27 Δεκ 2016 12:17 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 04 Ιαν 2017 19:58 #347

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
George (geo821) έγραψε:
Χαχαχα φανταζομαι αστειευσαι! Ετσι?

Δηλαδη πιστευεις πως μεχρι το 2009 που σε δανειζαν μπορουσες να εξυπηρετησεις τα χρεη σου, ενω τωρα οχι? Οσον αφορα τη Moody's (ναι αυτήν που αξιολογουσε τη Lehman Brothers με "Α" μεχρι και 1 ημερα πριν την καταρρευση της!!!!) ψαξε λιγο τι ειναι και ισως καταλαβεις τι παιχνιδι παιζεται! Οσον αφορα τους..."αλλους" που μπορουν να αποπληρωνουν τα δανεια τους ενω εμεις οχι, θα γελασω. Το 2015 από τις χωρες τη ΕΕ μόνον η Γερμανια, το Λουξεμβουργο και η Εσθονια ηταν πλεονασματικες.

Καλα τα παραμυθια, αλλα δεν εχουν δρακο. Επισης η προπαγανδα ειναι κουραστικη αν και πολλες φορες αναπαραγεται απο αγνοια -το μεγαλυτερο οπλο της.


Μεχρι το 2009 εκαναν τα στραβα ματια, καποια στιγμη όμως η φουσκα σπαει. Εσυ πχ. ως ποτε θα συντηρουσες τον ανεπροκοπο γαμπρο σου? ολο τον δανειζεις τον δανειζεις και αντι να γινει ανθρωπος τα τρωει στα μπουζούκια...
Δηλαδη τι περιμενες, ότι αυτό το κρατος θα μπορει να διοριζει αβερτα και να καταναλωνει επ απειρον? Μα τι λογικη ειναι αυτή που εχετε καποιοι??
Ναι, παιζει η μουντις παιχνιδια ενω εμεις ειμαστε οι σοβαροι αξιοπρεπείς που ολοι μας κυνηγαν και συνωμοτουν για να μας εξοντωσουν :laugh:
Τελευταία διόρθωση: 04 Ιαν 2017 19:59 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 04 Ιαν 2017 20:11 #348

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
alex (The_Emperor) έγραψε:
Ιδιωτικοποιήσεις με εξευτελιστικό τίμημα έχουν ήδη ξεκινήσει. Αν αυτό δεν είναι αρπαγή του εθνικού πλούτου, τι είναι;
Τουρκικό προτεκτοράτο ΔΕΝ θα γίνουμε ποτέ, όχι γιατί δεν μπορούν οι Τούρκοι να μας "καθαρίσουν", αλλά γιατί πολύ μεγαλύτερα συμφέροντα ταυτίζονται με τo υφιστάμενο status quo.
Από την άλλη πλευρά στη σύγχρονη ιστορία της η Ελλάδα πάντα ήταν δυτικό προτεκτοράτο... Τώρα μπορεί να αποτελέσει πεδίο συνύπαρξης κ ρωσικών συμφερόντων. Άλλωστε ρωσικές δυνάμεις ήδη αλωνιζουν στην περιοχή. Αν κουνηθουν οι Τούρκοι θα βρεθούν να μαζεύουν τα κομμάτια τους από τη μεσόγειο...

Το τι πρέπει να γίνει το έχω ξαναγράψει. Ανάτρεξε σε προηγούμενα μηνύματά μου...

Φροντισε λοιπον να μη ψηφιζεις και να μη στηριζεις ανθρωπους που ξεπουλουν τον εθνικο πλουτο.
Αναγκαζομαστε τωρα να ξεπουλησουμε για να πληρωθουν οι σπαταλες, οι μισθοι και οι συνταξεις, ενω πολλοι γκρινιαζουν για τις μειωσεις... Για τις ευθυνες τους βεβαια ουτε κουβεντα.
Τουρκικο προτεκτορατο δε σημαινει οτι θα μας καταλαβουν οι τουρκοι, αλλα θα γριζαριστουν καποιες περιοχες(όπως ειναι σημερα τα Ιμια) ή θα υπαρχει συγκυριαρχια στο Αιγαιο, εξορυξεις υπο την αδεια τους κλπ. Τα συμφεροντα που λες αυτους ανεκαθεν ευνοουν εξαλλου, όχι εμας.
Καλυτερα που ειμασταν δυτικο προτεκτορατο παρα σοβιετικο. Άλλο που γιναμε τωρα Αλβανια επειδη ψηφιζατε για να διοριστείτε.
Να παρακαλας να μη γινουμε το πεδιο που λες, πρεπει να παραμεινουμε ειρηνικη και ασφαλης χωρα.
Και να μην περιμενεις τους ρωσους να μας βοηθησουν, μη ξεχνας ότι αναγνωρισαν από τους πρωτους τα Σκοπια, ενώ μας επεβαλαν και εμπαργκο στα προιοντα. Τους τουρκους στηριζουν, δες και τις συμφωνιες που εχουν κανει.

Δεν εχω χρονο να ανατρεχω σε προηγουμενα μηνυματα.

batista έγραψε:
Τελικά η "Ελεύθερη Ώρα" έχει πολύ σουξέ εδώ μέσα. Πάλι οι Ρώσοι που θα μας σώσουν (από τους δανειστές, από τους Τούρκους, από την ... μελίγκρα κ.ο.κ.), όπως άλλωστε και στο ... παρελθόν, πρόσφατο και ... παλαιότερο. :sick:

Tωρα που βγηκε ο ναζι στην Αμερική υπαρχει και συμπληρωματικο αφηγημα, θα μας σωσει και ο Τραμπ! χα χα χα χα....
Τελευταία διόρθωση: 04 Ιαν 2017 20:54 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 04 Ιαν 2017 21:55 #349

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
king (kong) έγραψε:
Tωρα που βγηκε ο ναζι στην Αμερική υπαρχει και συμπληρωματικο αφηγημα, θα μας σωσει και ο Τραμπ! χα χα χα χα....

Καλησπέρα!
Εν τάχει:
Έγραψες :
Φροντισε λοιπον να μη ψηφιζεις και να μη στηριζεις ανθρωπους που ξεπουλουν τον εθνικο πλουτο.
Αναγκαζομαστε τωρα να ξεπουλησουμε για να πληρωθουν οι σπαταλες, οι μισθοι και οι συνταξεις, ενω πολλοι γκρινιαζουν για τις μειωσεις... Για τις ευθυνες τους βεβαια ουτε κουβεντα
Απαντώ:
Δεν ψήφισα ποτέ κόμμα που ξεπούλησε οτιδήποτε, ούτε θα το κάνω...

Έγραψες :
Τουρκικο προτεκτορατο δε σημαινει οτι θα μας καταλαβουν οι τουρκοι, αλλα θα γριζαριστουν καποιες περιοχες(όπως ειναι σημερα τα Ιμια) ή θα υπαρχει συγκυριαρχια στο Αιγαιο, εξορυξεις υπο την αδεια τους κλπ. Τα συμφεροντα που λες αυτους ανεκαθεν ευνοουν εξαλλου, όχι εμας.
Απαντώ:
Δεν ισχύει ιστορικά. Αν ίσχυε δεν θα υπήρχε καν ελληνικό κράτος...

Έγραψες :
Καλυτερα που ειμασταν δυτικο προτεκτορατο παρα σοβιετικο. Άλλο που γιναμε τωρα Αλβανια επειδη ψηφιζατε για να διοριστείτε.
Να παρακαλας να μη γινουμε το πεδιο που λες, πρεπει να παραμεινουμε ειρηνικη και ασφαλης χωρα.
Και να μην περιμενεις τους ρωσους να μας βοηθησουν, μη ξεχνας ότι αναγνωρισαν από τους πρωτους τα Σκοπια, ενώ μας επεβαλαν και εμπαργκο στα προιοντα. Τους τουρκους στηριζουν, δες και τις συμφωνιες που εχουν κανει.
Απαντώ:
Είμασταν, είμαστε και μάλλον θα είμαστε δυτικό προτεκτοράτο...Προσωπικά δεν θέλω να είμαστε εξαρτημένοι από κανέναν. Συμμαχίες να έχουμε, προτεκτοράτο να μην είμαστε...
Δεν έγραψα πουθενά ότι περιμένω από κάποιον να μας βοηθήσει. Στη διπλωματία και την πολιτική δεν χωρούν συναισθηματισμοί, μόνο συμφέροντα. Μόνο όταν τα συμφέροντα των ισχυρών ταυτίζονται με τα δικά μας οι ενέργειές τους αποφέρουν οφέλη για εμάς. Αυτό είναι αποδεδειγμένο ιστορικά. Οι Ρώσοι δεν πρόκειται να μας βοηθήσουν, τα δικά τους συμφέροντα υπηρετούν και θα υπηρετήσουν στην προσπάθειά τους να ελέγξουν την περιοχή. Ήδη αλωνίζουν κάνοντας επιθέσεις, εισβάλλοντας σε κράτη, καταλαμβάνοντας εδάφη...Η έξοδος στη Μεσόγειο αποτελεί στόχο αιώνων με τεράστια στρατηγική, πολιτική, οικονομική σημασία. Οι Αμερικανοί αυτή τη στιγμή μοιάζουν πιο ανίσχυροι από ποτέ. Οι Ρώσοι είναι το νέο αφεντικό της περιοχής. Η "συμμαχία" με τον Ερντογάν είναι ανέκδοτο...περίμενε λίγο και θα το δεις. Μόλις οι Τούρκοι πάψουν "να συμφέρουν" το "αστείο" θα τελειώσει και κάποιοι θα κλαίνε...

Έγραψες :
Δεν εχω χρονο να ανατρεχω σε προηγουμενα μηνυματα.
Απαντώ:
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να ξαναγράφω τα ίδια...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 04 Ιαν 2017 22:40 #350

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
alex (The_Emperor) έγραψε:
Δεν ψήφισα ποτέ κόμμα που ξεπούλησε οτιδήποτε, ούτε θα το κάνω...

Eνταξει, δε μιλουσα αποκλειστικα για σενα.
Προσεξε ομως γιατι συχνα κανεις παλι αυτους ψηφιζει μεσα από τα δεκανικια τους(πχ. Χρυση Αυγη=ανωδυνη ψηφος) ή μεσω αποχης/ακυρου.

alex (The_Emperor) έγραψε:
Έγραψες :
Τουρκικο προτεκτορατο δε σημαινει οτι θα μας καταλαβουν οι τουρκοι, αλλα θα γριζαριστουν καποιες περιοχες(όπως ειναι σημερα τα Ιμια) ή θα υπαρχει συγκυριαρχια στο Αιγαιο, εξορυξεις υπο την αδεια τους κλπ. Τα συμφεροντα που λες αυτους ανεκαθεν ευνοουν εξαλλου, όχι εμας.
Απαντώ:
Δεν ισχύει ιστορικά. Αν ίσχυε δεν θα υπήρχε καν ελληνικό κράτος...

Ποιο ακριβως δεν ισχυει? δεν είναι γκριζαρισμενη περιοχη τα Ιμια εννοεις?
Κρατος υπαρχει, το ζητημα ειναι να ειναι πραγματικα ανεξαρτητο.

Δε χρειαζεται να ξαναγραφεις τα λεγομενα μου, χρησιμοποιησε το quote.

alex (The_Emperor) έγραψε:
Δεν έγραψα πουθενά ότι περιμένω από κάποιον να μας βοηθήσει. Στη διπλωματία και την πολιτική δεν χωρούν συναισθηματισμοί, μόνο συμφέροντα. Μόνο όταν τα συμφέροντα των ισχυρών ταυτίζονται με τα δικά μας οι ενέργειές τους αποφέρουν οφέλη για εμάς. Αυτό είναι αποδεδειγμένο ιστορικά. Οι Ρώσοι δεν πρόκειται να μας βοηθήσουν, τα δικά τους συμφέροντα υπηρετούν και θα υπηρετήσουν στην προσπάθειά τους να ελέγξουν την περιοχή. Ήδη αλωνίζουν κάνοντας επιθέσεις, εισβάλλοντας σε κράτη, καταλαμβάνοντας εδάφη...Η έξοδος στη Μεσόγειο αποτελεί στόχο αιώνων με τεράστια στρατηγική, πολιτική, οικονομική σημασία. Οι Αμερικανοί αυτή τη στιγμή μοιάζουν πιο ανίσχυροι από ποτέ. Οι Ρώσοι είναι το νέο αφεντικό της περιοχής. Η "συμμαχία" με τον Ερντογάν είναι ανέκδοτο...περίμενε λίγο και θα το δεις. Μόλις οι Τούρκοι πάψουν "να συμφέρουν" το "αστείο" θα τελειώσει και κάποιοι θα κλαίνε...

Συμφωνουμε λοιπον ότι οι ξενοι κοιτουν το συμφερον τους. Ετσι οπως το γραψες φανηκε ότι θα επεμβουν οι ρωσοι για να σταματησουν τους τουρκους υπερ μας.
Οι ρωσοι αλωνιζουν? εγω βλεπω ότι εγιναν σχεδον καρπαζοεισπρακτορες των τουρκων, χα χα χα... Οι δε βομβαρδισμοι αμαχων που κανουν συνεχως στη Συρια τους εκθετουν στα ματια ολου του κοσμου. Με την επεμβαση στη Κριμαια εδωσαν λαβη στους αμερικανους να το παιξουν τιμητες. Ο Πουτιν πουλαει στους ακροδεξιους αλλα προκειται για τρυπια σαμπρελα.
Το τι θα δω ασε, ξερω... τα χειροτερα:)


alex (The_Emperor) έγραψε:
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να ξαναγράφω τα ίδια...

Μα δεν θα σου υποδειξω εγω τι να γραψεις, είναι δικο σου θεμα.
Τελευταία διόρθωση: 04 Ιαν 2017 22:42 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 04 Ιαν 2017 22:43 #351

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Δεν ψήφισα ποτέ κόμμα που ξεπούλησε οτιδήποτε, ούτε θα το κάνω...

Αν νομίζεις ότι με το να υποστηρίζεις το ... "Κούγκι" δεν οδηγείς την Χώρα σε ξεπούλημα και εθνική καταστροφή, πλανάσαι πλάνην οικτράν. Τότε να δεις ξεπούλημα και τότε πολλοί (η συντριπτική πλειοψηφία) θα ... κλαίνε και κάποιοι λίγοι θα ... γελάνε.


alex (The_Emperor) έγραψε:
Μόλις οι Τούρκοι πάψουν "να συμφέρουν" το "αστείο" θα τελειώσει και κάποιοι θα κλαίνε...

Και πρώτος εγώ, γιατί εκτός από fan του ΣΥΡΙΖΑ, είμαι και φαν του ... Ταγίπ :whistle: .
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα