Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 23 Νοε 2013 09:17 #19

  • flox (Aγνωστου πατρος)
  • Το Άβαταρ του/της flox (Aγνωστου πατρος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 251
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (-165)
Paul Stewart έγραψε:
flox, το διάβασα για τον μεριδιούχο για αυτό και το έγραψα. Τα χρήματα μου θα είναι διαθέσιμα την άλλη εβδομάδα για αυτό και ακόμα δεν έχω κάνει κάποια κίνηση. Νομίζω όμως πλέον ότι θα προτιμήσω την Συνεταιριστική Τράπεζα Δωδεκανήσου, εφόσον ισχύει ακόμα το επιτόκιο του 3,85%.

Η Attica δίνει το 3,40% για ένα χρόνο και εφόσον αφήσεις τα χρήματα σου εκεί για όλο το χρονικό διάστημα. Το επιτόκιο φτάνει το ύψος του 3,40% γιατί σου δίνει με το πέρας του 12μηνου τόκους τεσσάρων μηνών ακόμα. Το χρονικό διάστημα όμως του ενός χρόνου θεωρώ ότι είναι πολύ μεγάλο.

Ο μεριδιουχος δε γραφει οτι ζητησε τα λεφτα του προωρα. Κανονικα τα ζητησε και παρανομα δεν του τα εδιναν.
Ο λογος που θα προτιμησεις τελικα τη 12νησου ειναι μονο και μονο διοτι βρεθηκε καποιος συμφορουμιτης που τη προτιμησε? Τα υπολοιπα αρνητικα στοιχεια δεν λαμβανονται υποψη?

Ναι, το 3,4% ειναι μ.ο. Εσυ ενδιαφερεσαι να εχεις μεγαλο το μηνιαιο ποσο?
Το χρονικο διαστημα του ενος ετους κρινεται καλο, αν εχουν δικιο ολοι αυτοι που λενε οτι τα επιτοκια θα πεσουν δραματικα(καποιος απο δω μαλιστα μου ειπε οτι του χρονου θα ειναι 1%).

Skroutz έγραψε:
Ε τι να κάνουμε τότε είχα την εμπειρία της διαπραγμάτευσης και του κλεισίματος!

Προφανώς ο τύπος του Δημήτρη σημαίνει ότι κι αυτός από FBB τα πήγε σε Αττικής και Πανελλήνια, όπως εγώ!

Οπως κι εγω θα κανω :)

Δεν ειναι οτι τοτε ειχες την εμπειρια της διαπραγμάτευσης και του κλεισίματος, ειναι οτι τοτε τα επιτοκια ηταν ακομα υψηλα:laugh:
Τελευταία διόρθωση: 23 Νοε 2013 09:23 από flox (Aγνωστου πατρος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 03:51 #20

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
Φίλε μου Μάριε, καλησπέρα.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής σχετικά με την προθεσμιακή κατάθεση που έκανες την Παρασκευή στη Συνεταιριστική Τράπεζα Δωδεκανήσου: Προκειμένου να "κλείσεις" τα χρήματά σου στην εν λόγω Τράπεζα, έπρεπε αρχικά να αγοράσεις μία μερίδα της Συνεταιριστικής Τράπεζας Δωδεκανήσου, ώστε να γίνεις αρχικά συνέταιρος με την Τράπεζα, για να μπορέσεις να προχωρήσεις στη συνέχεια με την προθεσμιακή κατάθεση;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 06:57 #21

Paul Stewart έγραψε:
Φίλε μου Μάριε, καλησπέρα.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής σχετικά με την προθεσμιακή κατάθεση που έκανες την Παρασκευή στη Συνεταιριστική Τράπεζα Δωδεκανήσου: Προκειμένου να "κλείσεις" τα χρήματά σου στην εν λόγω Τράπεζα, έπρεπε αρχικά να αγοράσεις μία μερίδα της Συνεταιριστικής Τράπεζας Δωδεκανήσου, ώστε να γίνεις αρχικά συνέταιρος με την Τράπεζα, για να μπορέσεις να προχωρήσεις στη συνέχεια με την προθεσμιακή κατάθεση;

Καλησπέρα Paul!
Όχι, τίποτα τέτοιο.
Η αλήθεια είναι το πρότειναν σε όλους τους άλλους περαστικούς πελάτες (μπροστά μου), αλλά σ'εμένα δεν το έκαναν.
Βέβαια οι άλλοι πελάτες ΗΣΑΝ δωδεκανήσιοι (τους γνώριζαν όλους οι ταμίες).
Ίσως γι'αυτό δεν μπήκαν καν στον κόπο μ'εμένα.

Ειλικρινά ελπίζω να συνεχίσουν μ'αυτά τα επιτόκια και να μου'παν μπαρούφες, γιατί σε βλέπω να θες πολύ αυτή τη συνεργασία (παρά την αντίθετη γνώμη τού Αζώρ ή όπως αλλιώς θέλει να τον λένε)!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paul Stewart

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 07:03 #22

  • flox (Aγνωστου πατρος)
  • Το Άβαταρ του/της flox (Aγνωστου πατρος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 251
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (-165)
Μάριος Αντωνίου έγραψε:
Ειλικρινά ελπίζω να συνεχίσουν μ'αυτά τα επιτόκια και να μου'παν μπαρούφες, γιατί σε βλέπω να θες πολύ αυτή τη συνεργασία (παρά την αντίθετη γνώμη τού Αζώρ ή όπως αλλιώς θέλει να τον λένε)!

Φλοξ φιλε, φλοξ! :)
Κι εγω την ηθελα πολυ τη συνεργασια, αλλωστε εγω ρωτησα πρωτος και επιμονα. Δε μου απαντουσε κανεις, τελικα ο Tsig ειπε οτι δεν τη συνιστα.
Η αποφαση μου εκλεισε στην Attica, καλυτερα να χασω λιγα ευρω παρα να τρεμει το φυλλοκαρδι μου.
Τελευταία διόρθωση: 24 Νοε 2013 07:04 από flox (Aγνωστου πατρος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 07:41 #23

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
...και κάτι ακόμα φίλε μου Μάριε,

στο ταμείο πήγες και έκανες την προθεσμιακή κατάθεση? Τελικά, νομίζω ότι η αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εν λόγω τράπεζας στέφθηκε με επιτυχία, ή κάνω λάθος; Μήπως τους ρώτησες σχετικά με την ΑΜΚ την Παρασκευή που πήγες για την προθεσμιακή σου;
Τελευταία διόρθωση: 24 Νοε 2013 07:52 από Paul Stewart.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 07:47 #24

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
Φίλε μου flox,

η αλήθεια είναι ότι εσύ μου έδωσες την ιδέα για την Συνεταιριστική Τράπεζα Δωδεκανήσου. Για να είμαι ειλικρινής, θα το σκεφτόμουν και για την Attica Bank, αλλά το μειονέκτημα της (έστω για μένα) είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις μερική ανάληψη ακόμα και με κάποια ποινή. Για φαντάσου να χρειαστεί κάποιος χρήματα τον δέκατο μήνα; Στην περίπτωση αυτή χάνεις σχεδόν όλους τους τόκους που σχεδόν έχεις πάρει όπως μου είπαν από την Τράπεζα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 07:57 #25

Paul Stewart έγραψε:
...στο ταμείο πήγες και έκανες την προθεσμιακή κατάθεση?

Παράξενη η ερώτησή σου, αλλά θα σου πω:
Στην αρχή πήγα σε γραφείο κι από κει μ'έστειλαν στα ταμεία.
Εκεί με ανέλαβαν μια κοπέλα κι ένα παλληκάρι (αμφότεροι ταμίες), όπου και έκαναν τα πάντα (εκτυπώσεις, φωτοτυπίες, υπογραφές από ανωτέρους, εξηγήσεις κ.λπ.). Εγώ περίμενα στο ταμείο (όρθιος και καθήμενος σε καναπέ εκ περιτροπής!).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paul Stewart

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 08:06 #26

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δεν τους ρώτησες αν τελικά η ΑΜΚ της Τράπεζας πέτυχε, έτσι;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 24 Νοε 2013 08:47 #27

Paul Stewart έγραψε:
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δεν τους ρώτησες αν τελικά η ΑΜΚ της Τράπεζας πέτυχε, έτσι;

Μα ήταν ακόμα εν εξελίξει.
Απ'ό,τι κατάλαβα, η Παρασκευή ήταν η τελευταία μέρα (χωρίς να ορκίζομαι κιόλας).
Αλλά δεν είναι και κάτι που μ'ενδιαφέρει ως καταθέτη...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα