Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014?

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 00:50 #91

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Σίγουρα θα το πουν αυτό οι Γερμανοί, και σίγουρα θα τεθεί θέμα κουρέματος για τις τράπεζες της Ε.Ε που θα χρειαστούν ανακεφαλαιοποίηση από εδώ και πέρα, και δεν καταφέρουν να αντλήσουν κεφάλαια από ΑΜΚ. Αυτά τα έχουν περάσει στην νομοθεσία. Εννοείς ότι θα τεθεί θέμα εισφοράς επί συνολικής κινητής περιουσίας και όχι μόνο Ελληνικών καταθέσεων κάτι στο οποίο συμφωνώ κι εγώ. Απλά ο αρθρογράφος γράφει διάφορα με χυδαίο να πω κάπως, τρόπο, εκεί είναι το πρόβλημα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 05:26 #92

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Filoxrimatos έγραψε:

Απλά δεν ζητάνε φορολογική ενημερότητα, όπως έγραφες.

Ειπαμε, φορολογικο εκκαθαριστικο ηθελα να πω, γραψε λαθος.

Filoxrimatos έγραψε:
Κάθε μήνα κάνω ανάληψη. Δεν πιστεύω να σε ενοχλεί. Όπως ξαναείπα, το ποσό δεν έχει σχέση, εμένα μου ζήτησαν επικαιροποίηση κι όταν πήγα να βάλω χρήματα στην πιστωτική κάρτα.
Ποιος μίλησε για ανέργους ;;;;; Αντίγραφο ταυτότητας μου έχουν, από όταν άνοιξα τον λογαριασμό όπως και δείγμα υπογραφής. Αν δεν δηλώσω ότι άλλαξαν γιατί τα ξαναζητάνε ; Απλά γιατί δεν έχουν κεντρικό σύστημα και το ένα υποκατάστημα δεν ξέρει τι κάνει το άλλο.
ΠΟΤΕ, τα στοιχεία αυτά τα έχει το κράτος, δεν είναι ανάγκη να τα μαζεύουν ιδιωτικές επιχειρήσεις, όπως οι τράπεζες.


Γιατι να με ενοχλει το καθε ποτε κανεις αναληψη? Εγω κανω σχεδον μερα παρα μερα, απο το atm.
Αφενος λες οτι η επικαιροποιηση γινεται ανα ετος, αφετερου οτι γινεται καθε φορα που κανεις αναληψη ή βαζεις χρηματα στη πιστωτικη?
Εγω, μιλησα για ανεργους. Αν εισαι ανεργος, τι εκκαθαριστικο μισθοδοσιας να δωσεις? Οι ταυτοτητες χανονται, αυτο ειναι μετρο για τη δικη σου ασφαλεια. Ασχετως το πως επικοινωνουν τα καταστηματα, σε ενα κατ/μα ανηκεις, εκει που ανοιξες το λογ/σμο. Απο τη μια λες οτι δε σου αρεσει το φακελωμα, απο την αλλη διαμαρτυρεσαι που δε κυκλοφορουν τα στοιχεια σου μεσω ονλαιν σε ολο το δικτυο και δεν εισαι πολλαπλως φακελωμενος... Οι ιδιωτικες επιχειρησεις τραπεζες δεν ειναι δυνατον να λειτουργησουν με διαφανεια και ασφαλεια εαν δεν εχουν ολα τα στοιχεια των πελατων.

Filoxrimatos έγραψε:
Ποτέ δεν γινόταν έτσι, η διαδικασία αυτή ισχύει τα τελευταία 2-3 χρόνια.
Επειδή εσύ είσαι υπάκουο αγόρι βάλε τα όπου θέλεις, εγώ έχω βρει που τα βάζω. Και αν δεν εκσυγχρονιστούν τα μπουρδελάκια που έχουμε στην Ελλάδα και ονομάζονται τράπεζες δεν πρόκειται να δουν ευρώ τσακιστό.

Παντα λεω γινοταν αυτο που ειπες περι του "οποιοδηποτε υπαλληλου που παραλαμβανει τα προσωπικα σου στοιχεια".
Αυτη η επικαιροποιηση θες να πεις ειναι που ισχυει τα τελευταια 2-3 χρονια. Δινεις παλι την υπογραφη σου και ενα εκκαθαριστικο προκειμενου να αποφευχθει το μαυρο χρημα και η φοροδιαφυγη, σιγα το κοπο.
Ναι ειμαι υπακουο αγορι γιατι ακολουθω τους κανονες που ισχυουν σε ολο το κοσμο, εσυ που εισαι πιο ξυπνιος βαλε τα λεφτα σου ατοκα στο μαξιλαρι, επισης και καποιο συναγερμο για τους κλεφτες.
Οι τραπεζες ειναι οντως μπουρδελακια για αλλους ομως λογους, οχι για τις τυπικοτητες και τα φαιδρα που φαινεται να σε απασχολουν. Εκτος αν εχεις κατι να κρυψεις.
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2014 05:54 από euro (kolokythas).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 05:38 #93

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Μάριος Αντωνίου έγραψε:
euro έγραψε:

Μη συστημικο κομμα που θα μπορουσε να ανατρεψει τη κατασταση ειναι ο Συρ.

:laugh: :laugh: :lol:

Ειναι συστημικο ενα κομμα και μια ιδεολογια που δε κυβερνησε ποτε?

makper έγραψε:
Εγω προτείνω άλλο μη συστημικό κόμμα, πολλά μάλλον:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Βάζεις όπου θέλεις κάποιο απο αυτά και ανατρέπεται η κατάσταση σε dt

Σημασια εχει αυτο που προτεινεις να μπορει να παρει πλειοψηφια και να κυβερνησει. Δεν υπαρχει αλλο απο το Συρ.
Αλλιως μενεις με το σαμαρελο :unsure:

Βαγγέλης έγραψε:
Filoxrimatos έγραψε:
Κάθε μήνα κάνω ανάληψη. Δεν πιστεύω να σε ενοχλεί.
Τα πάντα τον ενοχλούν.
Και όχι μόνο αυτό, αλλά η ενόχληση του δεν είναι από πράματα που τον αφορούν ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ (σαν αυτό που συζητάτε εδώ), αλλά από πράματα που ΔΕΝ τον αφορούν (όπως π.χ. σε ποιο στρώμα βάζει ο άλλος το κομπόδεμα του). Θα έλεγα δε κυρίαως από τέτοια.

Επειδή παλιότερα είχαμε μια... ανταλλαγή απόψεων (σε πολιτικό θέμα) εγώ τουλάχιστον έχω καταλάβει περί τίνος είδους άτομο πρόκειται.
Αλλά δεν έχει νόημα να το αναλύσω περισσότερο, όποιος καταλαβαίνει, καταλαβαίνει. Και είναι αρκετοί αυτοί που καταλαβαίνουν, απ' ότι φαίνεται.

Μαλλον εσυ ενοχλησε απο το διαλογο, δε σου αρεσει να γραφονται αποψεις που δεν εγκρινεις ε? :laugh:
Απο που κι ως που να με ενοχλει η αναληψη του αλλου? :blink:
Πότε ασχοληθηκα με... στρωματα?

Με τα πολιτικα θεματα καλο ειναι να μη μπλεκεσαι, αφου δειχνεις τοση μεγαλη ανωριμοτητα. Το κακο ειναι οτι σε σας παταει το συστημα και μας τσεκουρωνει.
ΥΓ. Και μη ξεχασεις παλι να μου βαλεις τεσσερα "-" μεσα σε 20 μερες :woohoo:
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2014 05:51 από euro (kolokythas).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 05:45 #94

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
euro έγραψε:
Μάριος Αντωνίου έγραψε:
euro έγραψε:

Μη συστημικο κομμα που θα μπορουσε να ανατρεψει τη κατασταση ειναι ο Συρ.

:laugh: :laugh: :lol:

Ειναι συστημικο ενα κομμα και μια ιδεολογια που δε κυβερνησε ποτε?

makper έγραψε:
Εγω προτείνω άλλο μη συστημικό κόμμα, πολλά μάλλον:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Βάζεις όπου θέλεις κάποιο απο αυτά και ανατρέπεται η κατάσταση σε dt

Σημασια εχει αυτο που προτεινεις να μπορει να παρει πλειοψηφια και να κυβερνησει. Δεν υπαρχει αλλο απο το Συρ.
Αλλιως μενεις με το σαμαρελο :unsure:

Oυτε τον Σαμαρελο, ουτε τον Κουβελο, ουτε τον Σ(φ)υριζα !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 05:47 #95

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
maria έγραψε:
Oυτε τον Σαμαρελο, ουτε τον Κουβελο, ουτε τον Σ(φ)υριζα !

Και ποιον τοτε? η χωρα πρεπει να κυβερνηθει. Θα κυβερνησεις εσυ?
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2014 05:47 από euro (kolokythas).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 05:54 #96

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
euro έγραψε:
maria έγραψε:
Oυτε τον Σαμαρελο, ουτε τον Κουβελο, ουτε τον Σ(φ)υριζα !

Και ποιον τοτε? η χωρα πρεπει να κυβερνηθει. Θα κυβερνησεις εσυ?

Μαυρισε τους και τους τρεις και θα αναγκαστουν σαν κλαμμενες γατες την επομμενη τον εκλογων , να βρουν κοινη λυση !

Εκτος εαν ψηφιζεις Τσιριζα, για να προσληφθεις στο Δημοσιο...(προχθες μας την ειπες για τις πελατειακες σχεσεις).
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2014 06:35 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 06:02 #97

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
maria έγραψε:
Μαυρισε τους και τους τρεις και θα αναγκαστουν σαν κλαμμενες γατες την επομμενη τον εκλογων σαν ''βρεμμενες γατες'' , να βρουν κοινη λυση !

Εκτος εαν ψηφιζεις Τσιριζα, για να προσληφθεις στο Δημοσιο...(προχθες μας την ειπεσ για τις πελατειακες σχεσεις).


Nαι, μετα απ το μαυρισμα θα βαλουν μυαλο και θα σκιστουν να βρουν τη λυση για να μας σωσουν...

Αυτη τη στιγμη το διλημμα ειναι τσυριζα ή σαμαρελος. Δεν ειναι με κανεναν απ αυτους, αλλα το σαμαρελο τον ειδαμε, ως ποτε θα τον τρωμε στη μαπα ή θα ψηφιζουμε τα δεκανικια του? Ως ποτε θα ειμαστε θυματα?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 06:08 #98

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
euro έγραψε:
maria έγραψε:
Μαυρισε τους και τους τρεις και θα αναγκαστουν σαν κλαμμενες γατες την επομμενη τον εκλογων σαν ''βρεμμενες γατες'' , να βρουν κοινη λυση !

Εκτος εαν ψηφιζεις Τσιριζα, για να προσληφθεις στο Δημοσιο...(προχθες μας την ειπεσ για τις πελατειακες σχεσεις).


Nαι, μετα απ το μαυρισμα θα βαλουν μυαλο και θα σκιστουν να βρουν τη λυση για να μας σωσουν...

Αυτη τη στιγμη το διλημμα ειναι τσυριζα ή σαμαρελος. Δεν ειναι με κανεναν απ αυτους, αλλα το σαμαρελο τον ειδαμε, ως ποτε θα τον τρωμε στη μαπα ή θα ψηφιζουμε τα δεκανικια του? Ως ποτε θα ειμαστε θυματα?

Εγω δεν υποστηριζω κανεναν τους.Να στρωσουν τον κ@λ@ τους ολοι μαζι να βρουνε συμβιβαστικη λυση στα προβληματα που οι ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ...Οσο για τον πολυξερο τον Σ(φ)υριζα το εχω ξαναπει οτι το βιολι της εξουσιας το κρατας με το αριστερο αλλα το δοξαρι με το δεξι...Δοξαρι, φιλε, ειναι η εφαρμοσμενη οικονομικη πολιτικη, βιολι η οικονομικη θεωρια...
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 06:21 #99

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Σχέδιο Β' - Αλέκος Αλαβάνος. Και μην μου πείτε οτι θα έρθουν οι κομμουνιστές και θα μας πάρουν τα σπίτια, γιατί ένας απο αυτούς μόνος του, έχει πιο πολλά απ ότι όλοι οι θαμώνες της σελίδας. Απλα θέλει άντερα να βγείς κόντρα στο κύμα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα