Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014?

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 15:16 #82

  • Filoxrimatos
  • Το Άβαταρ του/της Filoxrimatos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 882
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 294
  • Κάρμα: 18 (-1)
euro έγραψε:

Ναι, γιατι υπηρχε περιπτωση να ζηταγανε πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων.

Απλά δεν ζητάνε φορολογική ενημερότητα, όπως έγραφες.

euro έγραψε:
Καθε χρονο δε κανεις αναληψη. Βεβαια εχει σημασια το ποσο. Αλλο να σου δωσουν 300€, αλλο 30000. Η επικαιροποιηση ειναι μια τυπικοτητα.
Εκκαθαριστικο και ενημεροτητα ειναι διαφορετικα πραγματα? Τωρα που το σκεφτομαι, εκκαθαριστικο ειχα παει. Ναι, και λογ/σμο δεη, οταν σηκωσα λεφτα με επιταγη. Αντιγραφο μισθοδοσιας δεν εχει ο ανεργος. Ταυτοτητα και υπογραφη ειναι αυτονοητα και για τη δικη σου ασφαλεια πανω απ ολα.
Τοσο μεγαλος κοπος σου ακουγεται το "καθε χρονο" ωστε του βαζεις 3 θαυμαστικα? Καθε ποτε ηθελες, καθε 4 χρονια?

Κάθε μήνα κάνω ανάληψη. Δεν πιστεύω να σε ενοχλεί. Όπως ξαναείπα, το ποσό δεν έχει σχέση, εμένα μου ζήτησαν επικαιροποίηση κι όταν πήγα να βάλω χρήματα στην πιστωτική κάρτα.
Το εκκαθαριστικό λειτουργεί και ως φορολογική ενημερότητα, υπάρχει όμως -εδώ και δεκαετίες- έντυπο φορολογικής ενημερότητας. Μπες στο gsis.gr και βγάλε ένα να δεις πως είναι. Ποιος μίλησε για ανέργους ;;;;; Αντίγραφο ταυτότητας μου έχουν, από όταν άνοιξα τον λογαριασμό όπως και δείγμα υπογραφής. Αν δεν δηλώσω ότι άλλαξαν γιατί τα ξαναζητάνε ; Απλά γιατί δεν έχουν κεντρικό σύστημα και το ένα υποκατάστημα δεν ξέρει τι κάνει το άλλο.
ΠΟΤΕ, τα στοιχεία αυτά τα έχει το κράτος, δεν είναι ανάγκη να τα μαζεύουν ιδιωτικές επιχειρήσεις, όπως οι τράπεζες.

euro έγραψε:
Ποιος θα επρεπε να τα παραλαβει? Ο mr X? :laugh: Παντα ετσι γινοταν.
Tι εννοεις "μακρυα κι αγαπημενα", που να τα βναλουμε τα λεφτα, στο μαξιλαρι μας και ατοκα? Μονο και μονο για να μη πας εκκαθαριστικο και λογ/σμο δεη?

Ποτέ δεν γινόταν έτσι, η διαδικασία αυτή ισχύει τα τελευταία 2-3 χρόνια.
Επειδή εσύ είσαι υπάκουο αγόρι βάλε τα όπου θέλεις, εγώ έχω βρει που τα βάζω. Και αν δεν εκσυγχρονιστούν τα μπουρδελάκια που έχουμε στην Ελλάδα και ονομάζονται τράπεζες δεν πρόκειται να δουν ευρώ τσακιστό.
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουν 2014 15:16 από Filoxrimatos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 17:13 #83

euro έγραψε:

Μη συστημικο κομμα που θα μπορουσε να ανατρεψει τη κατασταση ειναι ο Συρ.

:laugh: :laugh: :lol:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 17:22 #84

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Μάριος Αντωνίου έγραψε:
:laugh: :laugh: :lol:

:laugh: :lol: :laugh: :P :blink: :woohoo: :S
priest.gif
uglystupid2.gif
mrs_BangHead_2014-06-13.gif
mrs_violent1.gif
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 17:32 #85

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Εγω προτείνω άλλο μη συστημικό κόμμα, πολλά μάλλον:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Βάζεις όπου θέλεις κάποιο απο αυτά και ανατρέπεται η κατάσταση σε dt
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουν 2014 17:34 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 19:19 #86

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
Filoxrimatos έγραψε:
Κάθε μήνα κάνω ανάληψη. Δεν πιστεύω να σε ενοχλεί.
Τα πάντα τον ενοχλούν.
Και όχι μόνο αυτό, αλλά η ενόχληση του δεν είναι από πράματα που τον αφορούν ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ (σαν αυτό που συζητάτε εδώ), αλλά από πράματα που ΔΕΝ τον αφορούν (όπως π.χ. σε ποιο στρώμα βάζει ο άλλος το κομπόδεμα του). Θα έλεγα δε κυρίαως από τέτοια.

Επειδή παλιότερα είχαμε μια... ανταλλαγή απόψεων (σε πολιτικό θέμα) εγώ τουλάχιστον έχω καταλάβει περί τίνος είδους άτομο πρόκειται.
Αλλά δεν έχει νόημα να το αναλύσω περισσότερο, όποιος καταλαβαίνει, καταλαβαίνει. Και είναι αρκετοί αυτοί που καταλαβαίνουν, απ' ότι φαίνεται.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 21:04 #87

Διαλεξτε τι απο τα δυο θελετε.

www.newsbomb.gr/media-agb/story/357797/k...imonio-gia-50-hronia
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 22:06 #88

  • Vladimiros
  • Το Άβαταρ του/της Vladimiros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 195
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3
Vladimiros έγραψε:
Φαίνεται (από τις αντιδράσεις των πρώτων) πως αυτή η μέθοδος τους τσούζει. Αν δεν τους έτσουζε, δεν θα έκαναν όλες αυτές τις νομικές και ηθικές μαλακίες που έχουν αρχίσει να κάνουν. Στο σύστημα που ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ έχουν στήσει, υπάρχουν κανόνες. Ούτε αυτούς τους κανόνες (που οι ίδιοι έχουν καθιερώσει) δεν σέβονται.
Βρήκαν τον αόριστο και γενικό όρο "εγκληματική οργάνωση" και με βάση αυτόν χώνουν μέσα όποιον δεν γουστάρουν.

Και όχι μόνο χώνουν μέσα, αλλά εκτός από μαλακίες, κάνουν και πρωτότυπες ηλιθιότητες:
Όπως αυτός ο σημερινός "περιοριστικός όρος" για το βουλευτή Αρβανίτη (αυτό το γεροντάκι από την Πάτρα) που του ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ !!!

Και μετά με ρωτάτε γιατί θεωρώ πως μόνο η Χ.Α. "τσούζει" τους αλήτες.
Προφανώς δεν είχαν στοιχεία να τον χώσουν (μήπως έβγαινε κι αυτός με ρόπαλο στις λαϊκές και βάραγε?), και βρήκαν αυτό τον όρο για να δείξουν (σε αυτούς που τους λένε τι να κάνουν) ότι κάτι έκαναν!

Κατά τα άλλα η δικαιοσύνη είναι... ανεπηρέαστη από την κυβέρνηση, και εφαρμόζει τους νόμους!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΛΑΜΠΡΟΣ (stan)

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 13 Ιουν 2014 22:32 #89

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
STAVROSB έγραψε:
Διαλεξτε τι απο τα δυο θελετε.

www.newsbomb.gr/media-agb/story/357797/k...imonio-gia-50-hronia

Αν και εγώ συνηθίζω να κάνω ακραία σενάρια, ο συντάκτης του συγκεκριμένου άρθρου φαίνεται να είναι άτομο, του στιλ που λέμε "για κλωτσιές". Αυτό στο λέω με όλο τον σεβασμό σε όποια άποψη έχεις για αυτά που γράφουν.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουν 2014 22:33 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 14 Ιουν 2014 00:33 #90

Προφανως το Θεμα δεν ειναι ουτε το αρθρο ουτε ο αρθρογαφος.

Φοβαμαι οτι σε οποια προταση κουρεματος του χρεους, πεσει στο τραπεζι, ο Σοιμπλε θα πει, βαλτε πρωτα εσεις τον οβολο σας

που εχετε το προβλημα και μετα βαζω εγω τους δικους μου φορολογουμενους να συνδραμουν.

Προσωπικα, ειδη μετραω 53,5% κουρεμα ομολογων απο ενα σημαντικο για εμενα ποσο αν και μεχρι την παραμονη του PSI ολοι

λεγαμε " Δεν θα βαλουν χερι σε ιδιωτες και ομως τη φαγαμε πανηγυρικα"

Ας το εχουμε στο πισω μερος του μυαλου μας ωστε να κανουμε τις δεουσες κινησεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα