Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 28 Φεβ 2017 12:17 #1

  • Elena (Ch)
  • Το Άβαταρ του/της Elena (Ch)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Καλημέρα, στα πλαίσια διπλωματικής εργασίας πρέπει να παρουσιάσω ένα ερωτηματολόγιο με θέμα την υιοθέτηση του Internet banking. Θα με βοηθάγατε πολύ αν το συμπληρωσεται.

docs.google.com/forms/d/19KyAP1TtnjKm409...5M/edit?chromeless=1

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 28 Φεβ 2017 12:24 #2

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13113
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1248
  • Κάρμα: -29 (-1)
Σε μια κλαδική του ΣΥΡΙΖΑ, είμαι σίγουρη πως θα βρεις άφθονους βολεμένους Καρανίκες που θα υποστήριζαν τη μαζική χρήση του internet banking, των μηχανημάτων POS, των πιστωτικών καρτών, την κατάργηση μετρητών, την Μαοϊκή Κομμουνιστική δικτατορική δυναστεία, την αναδιανομή του πλούτου των άλλων στις τσέπες τους, κτλ.

Όλοι οι υπόλοιποι παραγωγικοί πολίτες είναι κατά.

Αυτό να γράψεις στη Διδακτορική σου Διατριβή.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 28 Φεβ 2017 12:27 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRS33 (PARIS33), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 28 Φεβ 2017 13:38 #3

Elena (Ch) έγραψε:
Καλημέρα, στα πλαίσια διπλωματικής εργασίας πρέπει να παρουσιάσω ένα ερωτηματολόγιο με θέμα την υιοθέτηση του Internet banking. Θα με βοηθάγατε πολύ αν το συμπληρωσεται.

Φαντάζεστε να μην υπήρχε Internet Banking και να έπρεπε να πηγαίνουμε σε τράπεζα για κάθε συναλλαγή;

Η έρευνα είναι γεμάτη ορθογραφικά λάθη, να το προσέξεις αυτό.
Πως μπορείτε να αγοράσετε, να πουλήσετε, να δεχτείτε και να ξοδέψετε Bitcoin στην Ελλάδα: WeAcceptBitcoin.gr/
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 28 Φεβ 2017 14:55 #4

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Mrs Elena (Ch) αποφεύγω τα "κακκοτόπια" τα internet banking στην Ελλάδα.
1.Να προστατέψω τον εαυτό μου γιατί αμα με καλέσει κανένας για Ελεγχο επι των χρημάτων μου δεν θα ξανασηκωθεί και οπου βρίσκετε.....εκεί θαμείνει.
ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΟΥ γιατί Πρωθυπουργός -Υπουργός στην Κατάθεσή μου ειμαι εγώ τελεία και πάυλα.
2.Ζητάνε Passport διαβατήριο για ανοιγμα Internet Banking και μόλις με ρώτησαν αν εχω εδωσα απάντηση "γιατί ρε μαλά ταξειδιωτικό γραφείο εισαι και θα μου βγάλεις Εισιτήριο Εξωτερικού?".
Το Διαβατήριο ειναι Επίσημο Εγγραφο του Κράτους για το Εξωτερικό που δεν ισχύει το Εσωτερικό Εγγραφο της ταυτότητας.

Απο το Εξωτερικό βεβαίως ειμαι θετικός στο Internet Banking αλλά μακριά απο Europa "ειμαι αλεργικός"

Στα πλαίσια της Διπλωματικής σας μπορείτε να μας εξηγήσετε γιατί στο Εσωτερικό του Κράτους προκειμένου να ανοίξω Internet Banking account δεν αναγνωρίζετε το Εσωτερικό Εγγραφο του Κράτους που ειναι η Ταυτότητα?
Στην Ελλάδα εχω ενα Υπερταμείο που εχουν Μεταβιβαστεί για 99 χρόνια ΟΛΑ τα Περιουσιακά Στοιχεία του Κράτους μέχρι το.....2115-2116 Σωτήριον Ετος.

H Aποστολή του ΣΥ.ΡΙΖ.Α εκπληρώθηκε οπως και των ακροδεξιών παλιοημερολογιτών ΑΝ.ΕΛ οπου "υπηρετούν" τα κατακάθια του πρώην ΠΑ.ΣΟ.Κ (Συμπαράταξη) και της Νέας Δημοκρατίας.

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 28 Φεβ 2017 15:21 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 28 Φεβ 2017 17:57 #5

  • Gynaika38
  • Το Άβαταρ του/της Gynaika38
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 51
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 1
To ερωτηματολόγιο είναι φτωχό και περιέχει ορθογραφικά λάθη. (που μπορεί να σημαίνουν διάφορα)

-Συνήθως υπάρχει μέσα σε μια διπλωματική, που λογικά είναι πτυχιακή κάποιου Τει(αποκλείεται αυτό να είναι μεταπτυχιακό )
Καλό είναι να ρίξεις μια ματιά, στα ερωτηματολόγια αντίστοιχων φοιτητών, παλιότερων ετών. (στο τέλος μιας εργασίας)
Να πάρεις μια ιδέα, όχι να αντιγράψεις.
-Αυτά έχουν κάποιες οδηγίες,γράφουν ότι συμπληρώνονται από άτομα που το χρησιμοποιούν. (υποθέτεις, ελπίζεις ότι τα χρησιμοποιούμε) γιατί διαφορετικά ο καθηγητής σου (αν σε ρωτήσει πού τους βρήκες τους ανθρώπους που τα απάντησαν) θα στα βγάλει άκυρα. (οπότε γράψε ψηλά πάνω σε ποιους απευθύνεται, πριν ζητήσεις από αγνώστους να τα απαντήσουν)
-Υποθέτω ότι θέλεις τουλάχιστον ένα δείγμα 100ατόμων, οπότε ξεκίνα από γνωστούς φίλους, ή κάτσε έξω από τράπεζες, να δεις την πρώτη κρυάδα. (λυπάμαι άλλα έτσι είναι)Το ερωτηματολόγιο, υποθέτω απορρίπτει άτομα του τραπεζικού κλάδου, για ευνόητους λόγους.

Αυτή είναι η δική μου άποψη. Θα μιλήσεις λογικά και με τον υπεύθυνο καθηγητή, που σε έχει αναλάβει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 28 Φεβ 2017 21:26 #6

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
PARIS33 έγραψε:
Ζητάνε Passport διαβατήριο για ανοιγμα Internet Banking και μόλις με ρώτησαν αν εχω εδωσα απάντηση "γιατί ρε μαλά ταξειδιωτικό γραφείο εισαι και θα μου βγάλεις Εισιτήριο Εξωτερικού?".






Στα πλαίσια της Διπλωματικής σας μπορείτε να μας εξηγήσετε γιατί στο Εσωτερικό του Κράτους προκειμένου να ανοίξω Internet Banking account δεν αναγνωρίζετε το Εσωτερικό Εγγραφο του Κράτους που ειναι η Ταυτότητα?



Εννοείς οτι, τράπεζα στην Ελλάδα σου ζήτησε διαβατήριο για να να σου ανοίξει internet banking?
Πρώτη φορά το ακούω....
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 01 Μαρ 2017 01:10 #7

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Elena (Ch) έγραψε:
Καλημέρα, στα πλαίσια διπλωματικής εργασίας πρέπει να παρουσιάσω ένα ερωτηματολόγιο με θέμα την υιοθέτηση του Internet banking. Θα με βοηθάγατε πολύ αν το συμπληρωσεται.
docs.google.com/forms/d/19KyAP1TtnjKm409...5M/edit?chromeless=1
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Elena (Ch),
Δεν απευθύνονται σε σένα αυτά που θα πω εδώ από κάτω, αλλά σε ΟΛΟΥΣ όσους σου απάντησαν μέχρι τώρα.

Τι πάθατε ρε σεις και βάζετε τέτοιο χέρι στο άτομο?
Ποια ορθογραφικά?
Ποια κλαδική του συριζα?
Τι σχέση έχουν τα διαβατήρια?

Μια χαρά είναι το ερωτηματολόγιο.
(Το συμπλήρωσα κι όλας - επομένως ξέρω για τι μιλάω. Είδα και τα αποτελέσματα επί 87 συμμετεχόντων).

Κύριε/Κυρία Elena(Ch) (ό,τι είσαι), "ελπίζομεν να σας ξαναδούμε στη σελίδα μας". Και καλή επιτυχία.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 01 Μαρ 2017 09:13 #8

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
soto όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία, αλλά ήδη στο μήνυμα το "συμπληρώσετε" το έχει με -αι- στο τέλος και μόλις μπαίνεις στο ερωτηματολόγιο γράφει φύλλο (δέντρου) αντί για φύλο...και λίγες γραμμές πιο κάτω "φορέσ", λέξεις που δεν τονίζονται εμφανίζονται με τόνο, άλλες που τονίζονται εδώ δεν έχουν και δεν πήγα ακόμη παραπέρα...
Δεν θα μείνω σε αυτά, εύχομαι η έρευνα και η εργασία να πάει καλά, αλλά νομίζω ότι τέτοια λάθη δίνουν κακή εικόνα ιδίως σε επίπεδο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης - όχι ότι σε άλλες περιπτώσεις πρέπει να γίνονται αποδεκτά. Καλό θα ήταν να υπάρχει περισσότερη προσοχή, γιατί διαφορετικά δεν σε λαμβάνουν σοβαρά και αυτοί που τους ζητάς να σε βοηθήσουν με την έρευνά σου. Οι παρατηρήσεις έχουν μοναδικό στόχο το καλό της ερευνήτριας...
Τελευταία διόρθωση: 01 Μαρ 2017 09:17 από alex (The_Emperor).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi), Gynaika38

Βοηθεια!!!!Ερωτηματολόγιο για την υιοθέτηση του Internet banking 01 Μαρ 2017 09:38 #9

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Οι παρατηρήσεις έχουν μοναδικό στόχο το καλό της ερευνήτριας...

Ειδικά το ... σχόλιο περί κλαδικής του ... ΣΥΡΙΖΑ... :silly:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα