Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 26 Δεκ 2018 23:49 #91

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Καταρχας δεν πινω κρασι και ουτε οινουματωδη ποτα και δευτερον δεν ειμαι φιλος σου αυτα να τα πεις στα "φιλαρακια" σου που σε πηρε ......ο πονος για καρτοκινητη.....
Αμα διαβασεις τα ακριβως απο πανω post τα δικα μου θα επωφεληθεις.
Εσυ αλληθεια εγραψες για......καρτοκινητη?
Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε!
Εσεις δεν θελετε καρτοκινητη αλλα σας τσουζουν που δεν......ασχολειστε με.......πολιτικα γιατι καθαρα οικονομικα ειναι αυτα που σας γραφω και κατα των ρατσιστων /ρατσιστριων.
Να πατε να διαβασετε η να ενημερωθειτε για τον Αντιρατσιστικο Ν.ο.μ.ο.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 27 Δεκ 2018 00:34 #92

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
Η καρτοκινητη της wind έχει online ανανέωση από 5 ευρώ.

Τα πέντε ευρώ πρέπει να καταναλωθούν μέσα σε 2 μήνες.
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 27 Δεκ 2018 01:00 #93

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
€5 ο μηνας Χ 12 μηνες = €60 ..........ελατε ρε παιδια σοβαρευτειτε ρωτειστε οπου σας εχω γραψει και επειτα τα λεμε.
Μην αρχινατε χωρις να εχετε ρωτησει τα .. πριν αλέκτωρ λαλήσει.
Εσεις πως τους "κοβετε" τους μεταναστες με τα smartphones .......λετε να πληρωνουν €60 τον χρονο κατελαχιστον να μιλανε στην πατριδα τους.
Για τους Κινεζους που μιλανε με τις ωρες πληρωνουν πολλυ λιγοτερα και σιγα μην τους βαζουν και ημερομηνια ληξη καρτας.
Στο αλλο ταξειδι στους "υποαναπτυκτους" Bangkokians -Phuket σκεφτομαι να κρατησω και το Thai number να μιλαω Ελλαδα να δω για χρεωσεις.
Τι στο καλο τοσος κοσμος που εργαζετε Ελλαδα σιγα μην πληρωνουν τοσα χρηματα
Εχουν τους providers card και με το ιδιο νουμερο που εχουν αλλαζουν παροχους σε οποιον δινουν τα λιγοτερα χρηματα.
Το πιο ξεφτυλισμενο τσαμπα πραγμα σημερα ειναι η ομιλια με το τηλεφωνο.
Οχι και να μιλας στον ιδιο Νομο και Χωρα που εισαι.
V.P.N.
Oι μεταναστες τραβανε αλλα ζορια λογω αλλαγης αλφαβητου σε λατινικα για το διαδυκτιο (και ειναι λογικο).
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 27 Δεκ 2018 14:20 #94

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
PARIS33 έγραψε:
Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

PARIS33 έγραψε:
Εσεις δεν θελετε καρτοκινητη αλλα σας τσουζουν που δεν......ασχολειστε με.......πολιτικα γιατι καθαρα οικονομικα ειναι αυτα που σας γραφω και κατα των ρατσιστων /ρατσιστριων.
Να πατε να διαβασετε η να ενημερωθειτε για τον Αντιρατσιστικο Ν.ο.μ.ο.

Ρατσιστή (μεταξύ άλλων) να πεις τον ανισόρροπο πλανητάρχη, το φιλαράκι της ΚΚΚ, που τόσο θαυμάζεις. Γκέγκε;;;

ΥΓ: Περί ... πραγματικών ρατσιστών, εξαιρετικά αφιερωμένη η ταινία ... "BlacKkKlansman". Δεν χρειάζεται καν να την δεις όλη. Μόνο τα τελευταία 3-4 λεπτά αρκούν και μετά έλα πάλι να μας αραδιάσεις τις π@π..... σου.

www.imdb.com/title/tt7349662/?ref_=nv_sr_8
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 27 Δεκ 2018 15:04 #95

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
PARIS33 έγραψε:
€5 ο μηνας Χ 12 μηνες = €60 ..........ελατε ρε παιδια σοβαρευτειτε ρωτειστε οπου σας εχω γραψει και επειτα τα λεμε.
Μην αρχινατε χωρις να εχετε ρωτησει τα .. πριν αλέκτωρ λαλήσει.
Εσεις πως τους "κοβετε" τους μεταναστες με τα smartphones .......λετε να πληρωνουν €60 τον χρονο κατελαχιστον να μιλανε στην πατριδα τους.
Για τους Κινεζους που μιλανε με τις ωρες πληρωνουν πολλυ λιγοτερα και σιγα μην τους βαζουν και ημερομηνια ληξη καρτας.
Στο αλλο ταξειδι στους "υποαναπτυκτους" Bangkokians -Phuket σκεφτομαι να κρατησω και το Thai number να μιλαω Ελλαδα να δω για χρεωσεις.
Τι στο καλο τοσος κοσμος που εργαζετε Ελλαδα σιγα μην πληρωνουν τοσα χρηματα
Εχουν τους providers card και με το ιδιο νουμερο που εχουν αλλαζουν παροχους σε οποιον δινουν τα λιγοτερα χρηματα.
Το πιο ξεφτυλισμενο τσαμπα πραγμα σημερα ειναι η ομιλια με το τηλεφωνο.
Οχι και να μιλας στον ιδιο Νομο και Χωρα που εισαι.
V.P.N.
Oι μεταναστες τραβανε αλλα ζορια λογω αλλαγης αλφαβητου σε λατινικα για το διαδυκτιο (και ειναι λογικο).

Καταρχήν ειναι 2,5 ευρω το μήνα.
Δεύτερον η λύση που προτείνεις ακόμα και αν πεις οτι βρίσκουμε αυτα τα περίφημα vpn τηλεφωνικά νούμερα, δεν βολεύει γιατι δεν συμφέρει και δεν θα μας καλούνε οι άλλοι απο τα ελληνικά νούμερα σε ξένα νούμερα.
Τρίτον με τα 2,5 ευρω μπορείς να βάλεις ενα μικρό πακέτο ιντερνετ ισα ισα για να χρησιμοποιείς εναν voip κλωνο tsig.gr/lang-el/voip οποτε εχεις τις εισερχόμενες και τις φθηνές εξερχόμενες.
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": CV

Καρτοκινητη 27 Δεκ 2018 21:58 #96

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
czri έγραψε:
Πως καταφερνεις ρε φιλε και καθε κουβεντα την πηδας?Θεμα καρτοκινητη και το γυρισες στα πολιτικα.Το θεμα για τα κρασια ειναι ακομα καθαρο προλαβαινεις.
Απο περιεργεια θα ηθελα να μαθω για την κινηση του φορουμ πεφτει ανεβαινει..

Φιλε μου τα ιδια ρώτησα κι εγω παλιότερα γιατί μειναμε 3 and the κουκ. Στο τέλος θα μείνει μόνος ο φωτεινός παντογνώστης να γεμίζει σεντόνια άναρχου λόγου. Α το ξέχασα ολοι οι υπόλοιποι εδώ μεσα ειμαστε ρατσιστές ακροδεξιοί ισως γιαυτό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 27 Δεκ 2018 23:10 #97

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Ρε σεις πλακα κανετε η δεν εισαστε ενημερωμενοι?
Να σου στειλω το "κατεβατο" μηδενικων λογαριασμων μου θελεις .............γιατι να σε κοροιδεψω?
Τι οφελος υποθετικα θα ειχα?
Υπαρχει ειτε το θελουμε ειτε δεν το θελουμε η vpn τηλεφωνια οπως και οι παροχοι.
Δηλαδη συμφωνα με τις "περιεργες" αποψεις σας στην Ελλαδα ειτε δεν.......υπαρχει vpn τηλεφωνια και παροχοι ειτε οποιος και οποια εχει ........θα μιλαει με το εξωτερικο μονο?

Σας "κοβω" σε λιγο να μιλατε στελνοντας μηνυματα με........π.ε.ρ.ι.σ.τ.ε.ρ.ι.α.
Eχω δει τις ακριβες χρεωσεις των κινητων και οντως καλυτερα να μιλας απο Ελλαδα οπως μιλαω με Thai στα €0,02 cents/minute με το viber παρα στην Αθηνα αλλο κινητο αριθμο.

Οι ξενοι ο.λ.ο.ι εχουν δικους τους παροχους και βαζουν προθεμα αλλο διψηφιο συνηθως νουμερο οταν καλουν ειτε τους εξω απο εδω που ειναι τα βλαχοχωρια τους ειτε μεταξυ τους στα αστικα κεντρα.
Δεν αλλαζουν νουμερο τηλεφωνου αλλα παροχο με προσφορες χρονου ομιλιας καρτων γιατι εχω δει αφενος το προθεμα οπ ς και τον αριθμο κινητου παροχου και μου εχουν αλλοι πει οτι τους στοιχιζει απο €5 -€10 για περιπου 500 minute λεπτα ομιλιας.
Αμα ειναι πολλυλογαδες αγοραζουν παλι χρονο ομιλιας απο αλλους παροχους ειτε στην ιδια τιμη και χρονικο καρτας ειτε προσθετικα να τις εχουν "καβαντζα".

Δεν ειναι πια και τοσο δυσκολα και εγω στην Thailand -αρα τα ιδια εκανα και μαλιστα σε supermarket τα convnient stories 7-eleven εδινα το κινητο μου στα γκομενακια και αρχικα μου ενεργοποιουσαν την καρτα μου λογω του οτι τα μηνυματα απαντησης του παροχου ηταν στη Thai language και για να μην χανω τον χρονο μου με μακακιες.
Κατοπιν για αγορα προσθετου χρονου εκανα pop up στα αυτοματα μηχανηματα που ειχαν και Αγγλικο αλφαβητο.
Ουτε €10 δεν ειχα δωσει συνολικα και μιλησα καπου 8 ωρες ενω επιπροσθετως μολις μετα απο διμηνο επεστρεψα την πεταξα την καρτα που ειχα αγορασει με το Thai νουμερο και η καρτα ειχε και αλλες ωρες να μιλησω ενω η διαρκεια της ηταν μεχρι να μηδενιστει ο χρονος ομιλιας + αλλο ενα μηνα για να κανετε αναβαθμιση αγορα προσθετου χρονου.
Συνεργαζονται ολες αυτεςωοι καρτες των παροχων και μπορειτε να κανετε αναβαθμιση δηλαδη αγορα χρονου ομιλιας και απο Ελλαδα.
Τα γραφω αυτα γιατι εχω δει τα νουμερα προθεμα που παιρνουν και οι Asia -τες και οι Αραβοφωνοι απο Ελλαδα.

Ελλαδα παντως εχω το vpn και πληρωνω μηδεν λογαριασμους και για αυτο δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με τους παροχους και το προθεμα διψηφιο αριθμο καλουντος γιατι για νυκερινες κλησεις στην χωρα κλησης περιλαμβανομενου και την Ελλαδα οι χρεωσεις τους ειναι ξεφτυλα παμφθηνες.
Που την αγορασα?
.......…θα μου την εστειλαν οι "φασιστες" ο Προεδρος Trump και ο Προεδρος Erdogan
Αμα ρωτησετε ξενο για τιμες χρεωσης θα σας περασει για παρακατιανο κανενα γυφτο ειναι ξεφτυλα οι τιμες.
Προσοχη μην τους φοβησετε και μπλεξετε με αυτες τις μακακιες τα ξενοφοβικα ΜΚΟ Μουσουλμανων κυριως απο χωρια τους.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 28 Δεκ 2018 07:07 από Ο Τσιγκούνης (T$ig).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 29 Δεκ 2018 23:34 #98

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Το forum η ακροδεξια σεχτα αντιεξουσιαστων το εχουν μετατρεψει σε "ευαγες ιδρυμα" ειδαλλως να υποθεσω οτι οι μπαρμπαδες καθοσαστε και πινετε τσιπουρα στα καφενεια και δεν ξερετε τι γραφετε.
Δια Πάσαν Νόσον και Πάσαν Μαλακίαν στις καλύτερες τιμές της αγοράς..........αλλα σας "τσουζουν" εσας.....

Gus(gus326) εγραψε
. czri έγραψε:
Πως καταφερνεις ρε φιλε και καθε κουβεντα την πηδας?Θεμα καρτοκινητη και το γυρισες στα πολιτικα.Το θεμα για τα κρασια ειναι ακομα καθαρο προλαβαινεις.
Απο περιεργεια θα ηθελα να μαθω για την κινηση του φορουμ πεφτει ανεβαινει..

Φιλε μου τα ιδια ρώτησα κι εγω παλιότερα γιατί μειναμε 3 and the κουκ. Στο τέλος θα μείνει μόνος ο φωτεινός παντογνώστης να γεμίζει σεντόνια άναρχου λόγου. Α το ξέχασα ολοι οι υπόλοιποι εδώ μεσα ειμαστε ρατσιστές ακροδεξιοί ισως γιαυτό.

Απαντηση
Σε βλεπω και σενα ποσο "σχετικος" με το θεμα ειναι οι αρλουμπες σου.
Αμα θελεις κατσε και πληρωνε €0,10 cents/min την ομιλια γιατι εγω με το vpn κινητο πληρωνω μ.η.δ.ε.ν.
Να γραψω τις ηλιθιωμαρες που γραφατε για το bitcoin και εμμεσως καλουσατε "θυματα" να "επενδυσουν" αν και σας το εχω γραψει π.ο.τ.ε δεν εχω τα χρηματα μου "στην τυχη" αλλα σε Ο.μ.ο.λ.ο.γ.α περιλαμβανομενου και Ασιατικων επιχειρησεων.
Ανωνυμα ειναι και "τσιου" οποτε θελω ρευστοποιω και μαλιστα απο.......το 2012 επι Σαμαρα "την εκανα" (να ειναι καλα οι τραπεζουπαλληλοι που ενημερωναν τον κοσμο.

Μιλησες με Αστυνομικο?
Μιλησες με Στρατιωτικο?
Μιλησες με υπαλληλους μεγάλων εταιρειων που τους εχουν ολους σε vpn program?
Αμφιβαλλω αλλα επιμενεις ενω επιπροσθετως δεν εχω κανει κ.α.μ.μ.ι.α διαφημηση παροχου τηλεφωνιας.

Για τους ξενους στην Χωρα μας σας "κοβω" εχετε την "μυτη" ψηλα και τους θεωρειτε παρακατιανους (λαθος βεβαια)!
Τοσοι χιλιαδες ανθρωποι Ενστολοι ,υπαλληλοι επιχειρησεων που εχουν vpn mobile number τι ειναι?
Ψεμματα?
Μηπως δεν εισαστε ενημερωμενοι (οπως παντα βεβαια)?
Εσεις θα επωφεληθειτε μην "το παιζετε κοντρα" εγω χροοοοοοοοοοοονια μ.η.δ.ε.ν πληρωνα και πληρωνω !
Καλο ΠΣΚ!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 07:37 #99

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
χρονια πολλα σε ολους!

προσπαθω να σκεφτω και εγω καμια ευκολη και πρακτικη λυση για να αποφυγουμε τα 10 ευρω ανα διμηνο αλλα με τις λυσεις που διαβαζω εδω πιο πολυ ταλαιπωρια τις θεωρω παρα μας κανουν τη ζωη ευκολη.αλλωστε οταν σε τρεχει η καθημερινοτητα δεν μπορεις να χανεις ολο τον χρονο σου ψαχνοντας πως θα αποφυγεις να γλυτωσεις 30-40 ευρω ανα ετος.

υπαρχει καμια αλλη λυση οπως να μεταφερουμε το υπολοιπο ποσο που εχει ενα καρτοκινητο σε αλλης εταιριας καρτοκινητο πχ σε ενα μελος της οικογενειας που χρειαζεται μοναδες? ή αυτο γινεται μονο οταν η μεταφορα γινεται στην ιδια εταιρια?

εχω ενα δευτερο καρτοκινητο για δικους μου λογους στην cosmote και εχει μεσα υπολοιπο 30 ευρω.αν σε 5-6 μερες που ληγει το διμηνο δεν βαλω 10 ευρω θα χασω αυτα τα 30 ευρω.ομολογω πως στο καρτοκινητο καταναλωνω 5 ευρω το μηνα παραπανω δεν μου χρειαζονται.τωρα μαζευτηκαν 30 ευρω.
θα μου πειτε να χασεις και 30 ευρω δεν ειναι και μεγαλο ποσο αλλα θα προτιμουσα να τα χαλουσα σε βενζινες παρα να τους τα χαρισω.

σε αυτο το νουμερο καρτοκινητο που ειχα εβαζα παντα ενα πενταευρω ισα για συντηρηση.τωρα με το 10ευρω που επιβληθηκε μαλλον θα μαζευεται υπολοιπο γυρω στα 100 ευρω το χρονο και δεν θα ξερω τι θα τα κανω....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα