Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΚΛΟΓΕΣ

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 09 Μαϊ 2012 22:47 #28

  • noway
  • Το Άβαταρ του/της noway
ΧΑΜΟΣ έγραψε:
να κάνω μια τοποθέτηση για των ήρωα τσιπρα που θα μας σοση
ο άνθρωπος ειναι ψυχοπαθείς μιλαει και τρεχουν τα σαλια του οι ιδεες του τρομαζουν δεν ξερει τι λεει.
ο κοσμος απο αντιδρασει ψήφισέ συριζα και χρυση αυγη δεν εχουμε επιλογές δυστυχώς
με αυτους τους ελεεινους πασοκ νδ κκε συριζα χρυση αυγη
ειτε κυβερνηθουμε απο κατι τετοιους ειτε μεινουμε ακυβέρνητη το αποτελεσμα θα ειναι το ίδιο
πολυ απλα δεν εχουμε καμια τυχη σαν χώρα....


+10000
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 09 Μαϊ 2012 23:12 #29

  • ooooooo
  • Το Άβαταρ του/της ooooooo
investor έγραψε:
eeeee έγραψε:
egv girizo stin nea dimokratia aytoi toy siriza einai entelos noymera :woohoo:

Aργά το κατάλαβες.Κάλλιο αργά παρα ποτέ όμως.

Εμπρος, μαζι μ΄αυτους που μας οδηγησαν εδω που ειμαστε.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 03:48 #30

  • ΑΑΑΙΙΙΙ
  • Το Άβαταρ του/της ΑΑΑΙΙΙΙ
ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΥ ΑΝΑΣΥΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ???????????ΑΡΧΙΨΕΥΤΕΣ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΑ ΚΟΛΗΤΟΙ ΤΟΥ ΘΑΣΟΚ........ΠΑΛΥ ΝΑ ΤΑ ΑΡΠΑΞΕΤΕ ΘΕΛΕΤΕ....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 11:08 #31

  • ssss
  • Το Άβαταρ του/της ssss
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 13:15 #32

  • eeeee
  • Το Άβαταρ του/της eeeee
ssss έγραψε:
egw pantos pao na ta stilo stin kypro nomizo ayto einai to telos :dry:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 14:06 #33

  • ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ...
  • Το Άβαταρ του/της ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ...
Ετσι ...παμε καλα απο παπαγαλακια. Η τους ιδιους που μας κατεστρεψαν -τσιρακια του συστηματος- η κανεναν.Αυτους που αδειασαν σε ημετερους και απατεωνες τις τραπεζες,σε δανεικα κι αγυριστα στα κοματα ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ.Χωρις ντροπη ,χωρις ελενχο ακομα και με εντολη των εκαστοτε υπουργων.ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΑΥΤΟΥΣ ΤΑ ΥΠΕΡΧΡΕΩΜΕΝΑ ΜΜΕ. ΜΝΗΜΟΣΙΝΟ ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ ΔΗΛΑΔΗ.....ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ. ΟΤΑΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ. ΟΤΑΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΛΙΓΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΞΕΖΟΥΜΙΣΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΗ. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑ ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΜΟΛΙΣ ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΕ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΤΩΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΟΣΟ ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ. ΜΟΛΙΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΣΤΟ ΠΙ ΚΑΙ ΦΙ. Το χρεος μας ,υπαρκο η οχι αλλη συζητηση,ειναι τεραστιο για τα δεδομενα της χωρας μας.ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ να μας αφησουν ετσι γιατι αμα αρχηση να ξηλωνη το πουλοβερ ΕΥΡΟ θα ειναι τραγικα επικυνδινο για ολους .10ετιες πασχιζαν να μας μαντρωσουν και θα μας αφησουν να φυγουμε τωρα ενας ενας???ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ. Οσο γαι τον Τσιπρα ,που ποτε δεν ψηφισα,με τρομαζει πολυ λιγοτερο απο τα φασιστοειδη της χρυσης αυγης που γεννησαν αυτοι οι ηλιθιοι ,αχρηστοι,πουλημενοι,προπετες ,ψευτες που ψηφιζα επι 10ετιες .ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΣΙΟ ΘΡΑΣΟΣ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΚΟΥΝΑΝ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΑΣΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ 10 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΒΕΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΣ ΣΙΕΜΕΝΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΩ. ΑΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΠΕΡΙ ΕΥΘΗΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ.... ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΙΤΑΛ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΝΚΙΝΓ ΝΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΝΤΡΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΑΠΑΤΕΩΝΑ ΕΚΒΙΑΣΤΗ ΚΟΥΡΗ. ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΔΙΕΛΥΣΑΝ ΚΟΜΑΤΙ ΚΟΜΑΤΙ. ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΦΑΓΑΝ ,ΕΦΑΓΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΦΑΝΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ. ΝΑ ΜΕ ΖΕΨΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΛΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΟ ΚΑΡΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ.ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩSΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΥΘΕΣΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΛΑΜΟΓΙΑ. ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ????? ΕΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟΥΣ . .ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΨΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .Ο ΘΕΟΣ ΝΑ MΑΣ ΔΩΣΗ ΦΩΤΙΣΗ.ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 16:16 #34

  • w
  • Το Άβαταρ του/της w
ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ... έγραψε:
Ετσι ...παμε καλα απο παπαγαλακια. Η τους ιδιους που μας κατεστρεψαν -τσιρακια του συστηματος- η κανεναν.Αυτους που αδειασαν σε ημετερους και απατεωνες τις τραπεζες,σε δανεικα κι αγυριστα στα κοματα ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ.Χωρις ντροπη ,χωρις ελενχο ακομα και με εντολη των εκαστοτε υπουργων.ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΑΥΤΟΥΣ ΤΑ ΥΠΕΡΧΡΕΩΜΕΝΑ ΜΜΕ. ΜΝΗΜΟΣΙΝΟ ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ ΔΗΛΑΔΗ.....ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ. ΟΤΑΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ. ΟΤΑΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΛΙΓΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΞΕΖΟΥΜΙΣΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΗ. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑ ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΜΟΛΙΣ ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΕ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΤΩΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΟΣΟ ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ. ΜΟΛΙΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΣΤΟ ΠΙ ΚΑΙ ΦΙ. Το χρεος μας ,υπαρκο η οχι αλλη συζητηση,ειναι τεραστιο για τα δεδομενα της χωρας μας.ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ να μας αφησουν ετσι γιατι αμα αρχηση να ξηλωνη το πουλοβερ ΕΥΡΟ θα ειναι τραγικα επικυνδινο για ολους .10ετιες πασχιζαν να μας μαντρωσουν και θα μας αφησουν να φυγουμε τωρα ενας ενας???ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ. Οσο γαι τον Τσιπρα ,που ποτε δεν ψηφισα,με τρομαζει πολυ λιγοτερο απο τα φασιστοειδη της χρυσης αυγης που γεννησαν αυτοι οι ηλιθιοι ,αχρηστοι,πουλημενοι,προπετες ,ψευτες που ψηφιζα επι 10ετιες .ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΣΙΟ ΘΡΑΣΟΣ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΚΟΥΝΑΝ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΑΣΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ 10 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΒΕΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΣ ΣΙΕΜΕΝΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΩ. ΑΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΠΕΡΙ ΕΥΘΗΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ.... ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΙΤΑΛ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΝΚΙΝΓ ΝΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΝΤΡΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΑΠΑΤΕΩΝΑ ΕΚΒΙΑΣΤΗ ΚΟΥΡΗ. ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΔΙΕΛΥΣΑΝ ΚΟΜΑΤΙ ΚΟΜΑΤΙ. ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΦΑΓΑΝ ,ΕΦΑΓΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΦΑΝΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ. ΝΑ ΜΕ ΖΕΨΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΛΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΟ ΚΑΡΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ.ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩSΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΥΘΕΣΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΛΑΜΟΓΙΑ. ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ????? ΕΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟΥΣ . .ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΨΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .Ο ΘΕΟΣ ΝΑ MΑΣ ΔΩΣΗ ΦΩΤΙΣΗ.ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

δυστυχώς εγώ αν και με κρύα καρδιά θα τους ψηφίσω γιατί θεωρώ πιο επικίνδυνο το γελοίο επιτελείο του σύριζα έκανα το λάθος και ψήφισα σύριζα άλλα δεν το ξανακάνω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 17:00 #35

  • D.A
  • Το Άβαταρ του/της D.A
Εάν ήθελαν πραγματικά οι Έλληνες πολίτες να εναντιωθούν κατά των μέτρων λιτότητας, κατά των αγορών, κατά της Γερμανίας, κλπ, τότε θα έπρεπε πρώτα απ' όλα να το αποδείξουν στην καθημερινότητά τους. Επανάσταση με δάνεια και χρέη δεν είναι επανάσταση! Για παράδειγμα πόσο επαναστάτης μπορεί να είναι ένας νέος που έχει μάθει να ζει με χρήματα συγγενών (γονείς, παππούδες, κλπ); Ο πραγματικός επαναστάτης και αγωνιστής δεν είναι αυτός που έχει μάθει να ζεί εύκολα, εις βάρος άλλων! Δυστυχώς η πλειοψηφία των Ελλήνων πολιτών έμαθαν να ζουν εύκολα {πολύ δε περισσότερο οι νέοι (τσιγάρα, ποτά, ξενύχτια, καφέ, λούφα, έτοιμα φαγητά, υπερκατανάλωση, κλπ)} με συνήθειες που είναι σχεδόν αδύνατο να αποχωριστούν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 17:31 #36

  • q
  • Το Άβαταρ του/της q
kai ego protimo to dikommatismo apo ton tixodioktismo toy tsipra
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα