Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΚΛΟΓΕΣ

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 17:59 #37

  • gibson
  • Το Άβαταρ του/της gibson
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 38
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-1)
Ψηφίστε ότι θέλετε,αν ξαναγίνουν εκλογές,αλλά να θυμάστε.<<Οι μαλακίες πληρώνονται σ'αυτή τη ζωή,οι αμαρτίες στην άλλη.....>>.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 18:21 #38

  • ΠΩΠΩ...
  • Το Άβαταρ του/της ΠΩΠΩ...
ysscmcΦτανει ρε παπαγαλοι του δικοματισμου.Ποιος φταιει για τα χαλια μας????Γιατι μας ζητατε να ψηφισουμε τους δημιους μας ξανα?????Τρωγατε καλα απο αυτο το σαπιο συστημα και θα κοπη η μασα????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 18:46 #39

  • ΣΟΤΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΟΤΟΣ
Εχει πολυ ενδιαφερων η απειλη των ευρωπαιων για εξοδο απο το ευρω.....Θα γινουμε Βουλγαρια.Δεν μας λενε ομως με τοσους φορους που πληρωνουμε και οι αλλοι 72 φοροι που ερχονται το καλοκαιρι ποσα λεφτα μας μενουν το μηνα.Ρωταω εγω ....Πιο πολλα? Το 1.200.000 ανεργους τους ρωτανε? Μας διαλυσανε την αγροτικη παραγωγη μας διαλυσανε τις βιοτεχνιες,μας ξεπατωσανε με τα ληστρικα επιτοκια τους και εσεις τους θελεται ακομα.Ψηφιστε τα λαμογια και χρεωστε τα παιδια και τα εγγονια σας να πληρωνουν τους πασοκοσαμαραδες....ΒΡΕ ΟΥΣΤ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 18:53 #40

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
D.A έγραψε:
Εάν ήθελαν πραγματικά οι Έλληνες πολίτες να εναντιωθούν κατά των μέτρων λιτότητας, κατά των αγορών, κατά της Γερμανίας, κλπ, τότε θα έπρεπε πρώτα απ' όλα να το αποδείξουν στην καθημερινότητά τους. Επανάσταση με δάνεια και χρέη δεν είναι επανάσταση! Για παράδειγμα πόσο επαναστάτης μπορεί να είναι ένας νέος που έχει μάθει να ζει με χρήματα συγγενών (γονείς, παππούδες, κλπ); Ο πραγματικός επαναστάτης και αγωνιστής δεν είναι αυτός που έχει μάθει να ζεί εύκολα, εις βάρος άλλων! Δυστυχώς η πλειοψηφία των Ελλήνων πολιτών έμαθαν να ζουν εύκολα {πολύ δε περισσότερο οι νέοι (τσιγάρα, ποτά, ξενύχτια, καφέ, λούφα, έτοιμα φαγητά, υπερκατανάλωση, κλπ)} με συνήθειες που είναι σχεδόν αδύνατο να αποχωριστούν.

Πες τα, πες τα, πες τα... Κανείς δε βγαίνει να πει ότι ο λαϊκισμός που πάμε να θεοποιήσουμε ξανά είναι αυτός που μας έφερε ως εδώ... Εύκολα λεφτά, εύκολα δάνεια, εύκολη ζωή... κι ένα χρέος να συσσωρεύεται... και να γιγαντώνεται... και πάμε να ξαναγυρίσουμε εκεί απ'όπου ξεκίνησε όλη αυτή φούσκα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 19:15 #41

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Μόλις εγκατασταθεί το επόμενο εγκάθετο σχήμα της πλουτοκρατίας (μάλλον για ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ), τότε θα καταλάβετε πως είτε μείνουμε στο €, είτε φύγουμε, θα ήταν το ίδιο πράγμα. Απλα με αυτό το σενάριο θα τα πάρουν όλα και θα μας πετάξουν έξω σε λίγο. Τότε θα καταλάβετε τι εστί βερίκοκο. Με οικειοθελή αποχώρηση βάση πλάνου υπάρχει ελπίδα ανάκαμψης και με όλα τα περιουσιακά μας στοιχεία, ιδιωτικά και δημόσια ανέπαφα. Αποφασίστε...
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 19:32 #42

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
www.imdb.com/title/tt1232207/

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ

Δεν ελπίζω τίποτα δεν φοβάμαι τίποτα είμαι ελεύθερος

ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 19:52 #43

  • vs
  • Το Άβαταρ του/της vs
Τι να ψηφίσω? ο γιός μου, φοιτητής εργαζόμενος και όχι κακομαθημένος ξεκίνησε να εργάζεται από τα 18 χρόνια μετά από παρότρυνσή μου για να εγκληματιστεί στις δυσκολίες της επιβίωσης, σπουδάζοντας συγχρόνως. Εγώ ο ίδιος εργαζόμενος απο τα 11 μου χρόνια προσπάθησα να μεταλαμπαδεύσω την εικόνα του μόχθου ως επιστέγασμα της προσωπικής ανέλιξης και ικανοποιητικής επιβίωσης, σε όλα τα παιδιά μου. Χθές ήρθε και μου ανέφερε τη μείωση του μισθού του, μερικής απασχόλησης, στα 196 ευρώ από τα 360 που έπαιρνε. Μετά από 4ετή απασχόληση και αδιάκοπη ,συνεπή και αναγνωρισμένη εργατικότητά του, η μείωση αυτή μετέφερε στο πρόσωπο του μια απόγνωση, οργή, στεναχώρια. Απορώντας με ρώτησε τι να κάνω τώρα πατέρα? έξοδα μετακίνησης 90 ευρώ μηνιαίως..άρα για 4ωρη που γίνεται 5ωρη απασχόληση 100 ευρω καθαρά στο χέρι και με τον καφέ από το σπίτι...Πως είναι δυνατόν να του πω ότι θα ψηφίσω εγω καποιο από τα δύο πρωην μεγάλα κόμματα όταν κατάντησαν τον τόπο και τα παιδία μας σε αυτο το σημείο. ΨΗΦΙΣΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΜΕ ΟΡΓΗ, ΜΕ ΘΥΜΟ μήπως και αλλάξετε την κοινωνία που διαλύσαμε εμείς οι μεγαλύτεροι με τις επιλογές μας...Κοψοχέρηδες του κερατά ήμασταν και κοιτώντας στον καθρέφτη φτύνω πρώτα από ολα τον εαυτό μου για τις επιλογές που έκανα...Όμως τώρα τέρμα πια η κοροιδια...Θα τα αλλαξουμε μαζί σας όλα...θα προσπαθήσουμε...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 20:26 #44

  • AI
  • Το Άβαταρ του/της AI
Ανώνυμος έγραψε:
D.A έγραψε:
Εάν ήθελαν πραγματικά οι Έλληνες πολίτες να εναντιωθούν κατά των μέτρων λιτότητας, κατά των αγορών, κατά της Γερμανίας, κλπ, τότε θα έπρεπε πρώτα απ' όλα να το αποδείξουν στην καθημερινότητά τους. Επανάσταση με δάνεια και χρέη δεν είναι επανάσταση! Για παράδειγμα πόσο επαναστάτης μπορεί να είναι ένας νέος που έχει μάθει να ζει με χρήματα συγγενών (γονείς, παππούδες, κλπ); Ο πραγματικός επαναστάτης και αγωνιστής δεν είναι αυτός που έχει μάθει να ζεί εύκολα, εις βάρος άλλων! Δυστυχώς η πλειοψηφία των Ελλήνων πολιτών έμαθαν να ζουν εύκολα {πολύ δε περισσότερο οι νέοι (τσιγάρα, ποτά, ξενύχτια, καφέ, λούφα, έτοιμα φαγητά, υπερκατανάλωση, κλπ)} με συνήθειες που είναι σχεδόν αδύνατο να αποχωριστούν.

Πες τα, πες τα, πες τα... Κανείς δε βγαίνει να πει ότι ο λαϊκισμός που πάμε να θεοποιήσουμε ξανά είναι αυτός που μας έφερε ως εδώ... Εύκολα λεφτά, εύκολα δάνεια, εύκολη ζωή... κι ένα χρέος να συσσωρεύεται... και να γιγαντώνεται... και πάμε να ξαναγυρίσουμε εκεί απ'όπου ξεκίνησε όλη αυτή φούσκα...
ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟ??ΤΙ ΜΙΣΘΟ ΠΑΙΡΝΕΤΕ??ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ???? ΤΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΕΝΟΣ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΨΗΦΙΣΑΝ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΦΕΡΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ??????? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΩ ????ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΗ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΨΥΧΑΡΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΝΤΑΛΑΡΑ ΜΕ ΤΑ 50 ΑΚΙΝΗΤΑ?....ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΒΟΛΕΜΕΝΕ ΤΩΝ 2 ΚΟΜΑΤΩΝ....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ 10 Μαϊ 2012 20:40 #45

  • me to
  • Το Άβαταρ του/της me to
q έγραψε:
kai ego protimo to dikommatismo apo ton tixodioktismo toy tsipra

αυτο λεο κιεγω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα