Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Αμεσοδημοκρατία

Αμεσοδημοκρατία 13 Σεπ 2012 22:56 #19

  • Mann
  • Το Άβαταρ του/της Mann
Αυτος που εγραψε μερικες μερες πριν για "εκπροσωπους τυπου ΝΔ & τραπεζων" εχει δωσει ρεστα. respect
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 00:12 #20

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ANΩΝΥΜΟΣ
Μην "αρπαζόμαστε" παιδιά μεταξύ μας για τον Σαχλαμαρά και την ΤΡΙΚΟΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ που "συμβατικά" την ονομάζουν Κυβέρνηση (????) Συνεργασίας κλπ.
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ
Χθές τα "κανάλια" δεν εδειξαν τίποτα για τα επεισόδια που εγιναν στα γραφεία της Νέας Δημοκρατίας
στην Συγγρού.
Ο Τζαβάρας ηταν το λιγότερο και τα "φραστικά" κλπ -κλπ.
Πέσανε αρκετές σφαλιάρες και κλωτσομπουνίδια σε υπουργούς και βουλευτές που εχουν "συμμαχίσει"
με την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ ΤΟΥ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ.

Δεν εχει καμμία σχέση η Πολιτική Ανοιξη με την Νέα Δημοκρατία.

ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ -ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ "ΠΡΕΠΕΙ" ΝΑ ΦΥΓΕΙ.
ΜΕ
ΤΡΙΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΣΤΗΝΕΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ
ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΠΕΙ.
Η ΒΑΣΗ "ΔΕΝ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ"
Οι πάντες βλέπουν οτι "πάει" την Νέα Δημοκρατία το πολλύ ενα 12% στις επόμενες εκλογές.

Ο Νεοδημοκράτης γέλαγε οταν ελεγε σαν προεκλογικό σύνθημα
Ελλάς -Ελλάς -Αντώνης Σα(χλα)μαράς.

Μέχρι στιγμής δεν ξέρω τι θα ανακοινώσουν "τα κανάλια" αλλά επίσημα συζητάνε για
ανοδο του ΣΥ.ΡΙΖ.Α και αντιπολίτευση την Χρυσή Αυγή "για να αναλωθούν".
Τρίτο το ΠΑΣΟΚ και τέταρτη πέμπτη αν δεν "ξεκουμπιστεί" η Νέα Δημοκρατία.
ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ.

Ειδικότερα επειδή το θεματολόγιο ειναι Αμμεσοδημοκρατία θα ηθελα να κάνω δύο σχόλια
για την χθεσινή απόφαση του Συνταγματικού ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ της Karlsruhe.

Αφήστε τους "χρεωμένους" και τους "τεμπέληδες" του Νότου αλλά οι Γερμανοί πολίτες
ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΟ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ KARLSRUHE ?
(δεν αλλάζω θέμα αλλά ανευ σχολιων κάνω δύο επισημάνσεις)

1. Η πρώην Κυβέρνηση των ΗΠΑ του George Bush εκλέκτηκε απο ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΦΛΟΡΙΝΤΑ
λόγω διαφορών ακύρων η μη ψηφοδελτίων κλπ

2. Η χθεσινή απόφαση απο το Συνταγματικό Δικαστήριο στην Κarlsruhe ουσιαστικά "εγραψε" στα
παλιά τους τα παπούτσια την Budestag την Γερμανική Βουλή που κάθε απόφαση απαιτεί την
απαρτία των 2/3 της Βουλής ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ Ο ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΝΑ ΕΓΚΡΙΝΕΤΕ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ.
Με την χθεσινή απόφασή του το FEDERAL ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ της Γερμανίας εξουσιοδοτείτε να εγκρίνει το ιδιο
τον ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ και ουσιαστικά ο εκάστοτε Γερμανός Οικονομικών ειτε να προβαίνει
σε "ρυθμίσεις" επι οικονομικών θεμάτων ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ με τις Brussels ειτε με ΜΟΝΗ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ BUDESTAG
Τα ξένα μέσα αναφέρουν συγκριτικά οτι κάτι ανάλογο ειχε κάνει το 1933 ο Adolph Hittler δύο μήνες μετα
που ανέλαβε την Κιγκαλερία.

Ειχε αφαιρέσει το δικαίωμα να εγκρίνετε ο Προυπολογισμός της Γερμανίας απο το Reighstag και την ανέλαβε
και τότε δικαστήριο.
ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΝΩ :unsure:
Μήπως τα ιδια δεν εκανε και χθές η κ Merkel γιατί ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ
ΤΙ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ. (σύμφωνοι απο τα 500 δις euros του E.S.M οι Γερμανοί θα "συνεισφέρουν" τα 190 δις
και εχουν ακόμη να δώσουν αλλα 20 δις). :)


Επαναλαμβάνω το ερώτημά μου.
ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΙ ΨΗΦΗΣΕ -ΕΓΚΡΙΝΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ Η ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ. :)
(ενσωμάτωση του Γερμανικού Προυπολογισμού στην Ευρωζώνη).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 01:43 #21

  • ΓΕΡΟΝΤΑΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΓΕΡΟΝΤΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 106
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 2 (-28)
ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΕΤΗΑΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΜΑ..ΚΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑ 18 ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ .ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΖΑΤΕ ΜΕΤΑ ΕΣΕΙΣ. :whistle:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 12:38 #22

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
tsig respect . ευχαριστω για το topic .
Stathis πρώτον δεν με ξερεις προσωπικά αρα δεν ξερεις ουτε τις πολιτικές μου πεπηθησεις ουτε το απο που προέρχομαι εγώ η οικογενειά μου κτλ . Δευτερον καλά κάνεις και υποθέτεις έχεις κρίνει οτι ειναι εναντια στον ΣΥΡΙΖΑ αρα ειμαι δεξιος για εσένα . Τρίτον η δίκη προθέσεων ειναι κακό πράγμα stathis και στο παρελθον χάθηκε πολύ κοσμο για ολα αυτά ξέρεις λαικά δικαστήρια ταγματα εφοδου κτλ . Δηλαδή το να απαντά ο άλλος στην ερώτηση με ποιον εισαι με εμας ή τους άλλους ;;; Αλλά το σέβομαι σαν αποψή σου μπορείς να την έχεις .
Βεβαια με πολλούς φίλους του φορουμ που κάνουμε και προσωπική παρέα και γνωριστήκαμε από εδώ και πείνουμε που και που στην Αθηνα και στην Σοφια καμιά μπύρα , έχουν κταλάβει ακριβώς το αντίθετο αλλά και πάλι σεβαστή η γνώμη σου .
Τελευταία διόρθωση: 14 Σεπ 2012 13:04 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 12:54 #23

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Νά 'σαι καλά φίλε Σταμάτη. Μερικές φορές οι εκτός θέματος τοποθετήσεις βγάζουν ενδιαφέρουσες συζητήσεις.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 14:29 #24

  • stathis
  • Το Άβαταρ του/της stathis
οντως δεν σε ξερω σταματη.απλα μου εκανε εντυπωση η κριτικη σου στα κομματα της αντιπολιτευσης.

ανωνυμε αν δω απο την ταυλανδη που θα ειμαι συριζα πρωτο και φασιστες αντιπολιτευση εχω παρει το 1ο αεροπλανο και εχω ερθει πισω.
μεγαλες στιγμες.

γενικα το τοπιο θα ειναι χλωμο απο εδω και περα.οι νεοι δεν ψηφιζουν πλεον ουτε πασοκ ουτε νδ.οι συνταξιουχοι τους κρατησαν και ως γνωστον οι συνταξιουχοι λογο ηλικιας δεν θα ψηφισουν και πολλες φορες ακομα.δεν πιστευω οτι στους νεους θα αλλαξει το πραγμα.
το θεμα ειναι αν πεθαινουν περισσοτεροι γεροι απ οτι ξενιτευονται νεοι.
ειναι και οι αλβανοι που ειναι παρα πολλοι και ψηφιζουν σαμαρα.δεν ξεχνανε το δωρο που τους εκανε το 92 αλλα και αυτοι γυρνανε πισω.
ειδωμεν.

και συμφωνω και με τον σωτηρη πως οτι και να κανεις στην ελλαδα με τετοιο πληθυσμο δεν μπορεις να αλλαξεις και πολλα.
γι αυτο και σε 25 μερες φευγω απο εδω... B)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 16:34 #25

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Καλό ταξείδι και Καλή Διαμονή
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΔΕΞΙΑ


www.bangkokpost.com/business/tourism/311...n-8-months-rose-8-66

The number of international tourist arrivals in Thailand during the first eight months of this year increased 8.66% to 14.34 million, showing a full recovery of the Thai tourism industry, according to the Department of Tourism.
Key emerging markets still showed cause for optimism. Tourists from China surged by 43.7% to 193,881, India up14.67% to 76,182 and Russia up 22.15% to 44,540. Meanwhile tourist arrivals from the United Kingdom dropped by 7.26% to 73,031 and France fell by by 4.76% to 49,774.

και στο Suvarnabhumi γίόρτασαν καθώς ερχετε 5 στον πλανήτη με 40 εκ αφίξεις

Οπως εγραψα θα επισκεφθώ την "φρικτή" και "υποανάπτυκτη" καιρού επιτρέποντος και Σαχλαμαρά δεύτερο δεκαπενθήμερο Φεβρουαρίου
για κανα 2 μηνο.
Ο κόσμος χάνετε και ο Σαχλαμαράς καίγετε πως να βάλει Υπουργό Πολιτισμού την .....με το νούμερο 1 στην TV την γυναίκα του.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 17:01 #26

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
stathis εαν πας για εγκατασταση ή δουλειες και θελεις καποια βοηθεια εκει στειλε pm ελευθερα πολύ καλός μου φίλοςς ειναι διπλωματικος εκει και θα χαρεί να σε βοηθήσει . Με το καλό να πάει καλά οτι εχεις αποφασίσει . Α ναι και το κολημά μου δεν ειναι με την αντιπολήτευση αλλά με αυτά που λεει και προτείνει . Ειναι κατα την γνώμη που ατοπα και ξεπερασμενα και απλα ψηφοθηρικά . :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αμεσοδημοκρατία 14 Σεπ 2012 18:12 #27

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Αυτή τη στιγμή συντελείται παγκοσμίως η μεγαλύτερη άπατη όλων των εποχών, που έχει συμβεί σε πολιτικό και οικονομικό επίπεδο. Μόλις οι επενδυτές διαπιστώσουν ότι τα πιεστήρια της FED, όσο χρήμα και να τυπώσουν, δεν θα αποτρέψουν την οικονομική ύφεση, ακόμα και στην Αμερική, τότε θα έχουμε κραχ μεγαλύτερο του 29. Με όλες αυτές τις βλακείες περί ελπίδων για ανάπτυξη, την κατευθυνόμενη ευφορία μέσω του τύπου και τις ατέρμονες δηλώσεις περί διάσωσης, που παραμένουν μόνο δηλώσεις, το μόνο που θα καταφέρουν είναι το επερχόμενο κραχ να είναι επικό. Αν το είχαν αφήσει να εξελιχθεί, απλά να συμβεί, χωρίς μέτρα στήριξης, απλά θα είχε ολοκληρώσει τον κύκλο του. Τώρα πρέπει να ξαναβγεί ο Ομπάμα ντε και καλά, οπότε όλος ο αποπροσανατολισμός γίνεται για να μην χαλάσει το θετικό κλίμα στους ψηφοφόρους των ΗΠΑ. Τις χρεοκοπίες κρατών και τραπεζών, σε Ευρώπη και Αμερική δεν θα τις γλυτώσουν τελικά. Εδώ θα είμαστε και θα τα ξαναπούμε...
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 14 Σεπ 2012 18:14 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα