Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Κριτική των bitcoin faucets

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 20:18 #46

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
y (t8) έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
Το Free Bitcoin πληρώνει κανονικά; Απ' ότι καταλαβαίνω έχει αυτόματο withdraw το οποίο γίνεται κάθε Τρίτη...Σήμερα βέβαια εξακολουθεί να μου λέει πως το ποσό θα μεταφερθεί....την επόμενη Τρίτη!

Πρέπει να έχει μαζέψει τουλάχιστον 20000 satoshi.

Ναι, το έχω δει και έχω πάνω από 20,000. Επίσης βλέπω το εξής μήνυμα:

You have successfully registered and will be paid out automatically. You also earned over 20,000 satoshi, so you will be paid out next Tuesday.

Αυτό το μήνυμα έχω από την προηγούμενη Τρίτη. Περιμένω να δω αν θα πιστωθεί αργά σήμερα/ αύριο πρωί...
Τελευταία διόρθωση: 15 Δεκ 2015 20:19 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 20:19 #47

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Εμένα μόλις μπήκανε. Ειχα αλλάξει και δ/νση και το mail επιβεβαίωσης ήρθε κανονικά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": George (geo821)

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 20:25 #48

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
Τότε προφανώς κάτι δεν δουλεύει καλά με τον λογαριασμό μου. Επέλεξα να ξανα-αλλάξω διεύθυνση και email δεν παίρνω.

Επίσης παρατηρώ πως στην εφαρμογή φαίνεται η καινούρια διεύθυνση αλλά όταν πάω στην ιστοσελίδα τους και συνδεθώ, υπάρχει η παλιά....

Τέλος πάντων, ήμουν έτοιμος να το "διώξω" το συγκεκριμένο app...το πολύ πολύ να χάσω 25,000 satoshi
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 20:39 #49

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
ermakos έγραψε:
Κάτι που ανακάλυψα τώρα ειναι οτι το hourlymine δε σε χρεώνει το 5% προμήθεια που χρεώνουν τα άλλα. Επίσης εχει πολύ καλό customer suport! απαντάνε στο λεπτό και η εταιρία που το έχει ειναι χρόνια ενεργή!

hourlymine.com/ref/ermis

Επίσης κάτι άλλο το bitairy.com αναφέρει :

Withdrawal fee is 5.00% or ฿0.01 as minimal
Αφορά κανονικά την αρχική κατάθεση και όχι τα κέρδη. Αλλά με αυτό καταλαβαίνω οτι το 0.001 εξαφανίζεται και δε το παιρνεις ποτέ πίσω! Επίσης αν επιλέξεις τον ανατοκισμό τότε χάνει και τα κέρδη αν ειναι λιγότερα απο 0.01!! Οπότε προσοχή γιατί εύκολα χάνουμε τα ψιλά μας.

Πού ακριβώς το λέει αυτό; Γιατί διάβαζα στις FAQ:
- Is there any fee for regular withdrawals?
- We have no any fees. You will receive exactly same amount which you have requested. The exception is withdrawal of your initial deposit when will be charged commission of 5%.

---

Νομίζω το βρήκα. Είναι στη σελίδα που πας να κάνεις ανάληψη, σωστά; Οπότε μάλλον δεν ισχύει ότι λένε στο FAQ! Μεγάλη απάτη!!!
Τελευταία διόρθωση: 15 Δεκ 2015 20:48 από y (t8).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 20:52 #50

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Σωστά! Εκεί το λέει. Ετσι κάνουν αρπαχτές με τα μικροποσά που βάζουμε για δοκιμή! Λέω να βάλω 4-5 ευρώ και να τους τα πάρω μετά και να τη κάνω για άλλο.
Τελευταία διόρθωση: 30 Δεκ 2015 14:22 από ermakos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": y (t8)

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 21:03 #51

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
Τελικά όμως πρέπει να ισχύει μόνο το 5% στο bitairy. Δοκιμάζω να κάνω ανάληψη μικρού ποσού και μου βγάζει για κράτηση το 5% που αντιστοιχεί, πολύ μικρότερο από 0.01 BTC! Αν το καλοσκεφτείς, είναι σα να σου κρατάει την απόδοση του κεφαλαίου για περίπου 2 ημέρες!

Το Crypto Wealth από την άλλη, έχει λιγότερη κράτηση. 3.6% επί του κεφαλαίου. Επειδή έχει απόδοση 3.6% την ημέρα, είναι σα να σου κρατάει την απόδοση μιας ημέρας. Πιο σωστοί μου φαίνονται και πιο αποδοτικοί!

Για την αξιοπιστία, δυστυχώς θα μάθουμε μετά από αρκετές δοκιμές και πολύ καιρό!! Αν ψάξει κάποιος υπάρχουν πολλές τέτοιες σελίδες που δίνουν ημερήσιο τόκο για BTC. Αλλά δεν είναι εύκολο να βρεις απόψεις από μακροχρόνιους χρήστες τους!

Από όλα τα faucet πάντως, το Bonus Bitcoin είναι μακράν το πιο αποδοτικό σε παροχές, αλλά και σε επιτόκιο (5% την ημέρα). Έχω τραβήξει πάνω από 150000 satoshi ως τώρα! Δίνει satoshi κάθε 15 λεπτά, αλλά έχει και προσφορές. Πχ για σήμερα δίνει κάθε 10 λεπτά, πριν λίγες μέρες κάθε 5 λεπτά κλπ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 21:05 #52

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
George (geo821) έγραψε:
Τότε προφανώς κάτι δεν δουλεύει καλά με τον λογαριασμό μου. Επέλεξα να ξανα-αλλάξω διεύθυνση και email δεν παίρνω.

Επίσης παρατηρώ πως στην εφαρμογή φαίνεται η καινούρια διεύθυνση αλλά όταν πάω στην ιστοσελίδα τους και συνδεθώ, υπάρχει η παλιά....

Τέλος πάντων, ήμουν έτοιμος να το "διώξω" το συγκεκριμένο app...το πολύ πολύ να χάσω 25,000 satoshi

Εκανα uninstall και install την εφαρμογή και μετά από 15 λεπτά έγινε η μεταφορά! Όλα καλα λοιπόν. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 21:07 #53

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
y (t8) έγραψε:
Τελικά όμως πρέπει να ισχύει μόνο το 5% στο bitairy. Δοκιμάζω να κάνω ανάληψη μικρού ποσού και μου βγάζει για κράτηση το 5% που αντιστοιχεί, πολύ μικρότερο από 0.01 BTC! Αν το καλοσκεφτείς, είναι σα να σου κρατάει την απόδοση του κεφαλαίου για περίπου 2 ημέρες!

Το Crypto Wealth από την άλλη, έχει λιγότερη κράτηση. 3.6% επί του κεφαλαίου. Επειδή έχει απόδοση 3.6% την ημέρα, είναι σα να σου κρατάει την απόδοση μιας ημέρας. Πιο σωστοί μου φαίνονται και πιο αποδοτικοί!

Για την αξιοπιστία, δυστυχώς θα μάθουμε μετά από αρκετές δοκιμές και πολύ καιρό!! Αν ψάξει κάποιος υπάρχουν πολλές τέτοιες σελίδες που δίνουν ημερήσιο τόκο για BTC. Αλλά δεν είναι εύκολο να βρεις απόψεις από μακροχρόνιους χρήστες τους!

Από όλα τα faucet πάντως, το Bonus Bitcoin είναι μακράν το πιο αποδοτικό σε παροχές, αλλά και σε επιτόκιο (5% την ημέρα). Έχω τραβήξει πάνω από 150000 satoshi ως τώρα! Δίνει satoshi κάθε 15 λεπτά, αλλά έχει και προσφορές. Πχ για σήμερα δίνει κάθε 10 λεπτά, πριν λίγες μέρες κάθε 5 λεπτά κλπ.

Ναι το Bonusbtc είναι μακράν το καλύτερο. Εγώ τα αφήνω μέσα για 15 μέρες και παίζω με το 5%. Σκέφτομαι να τα αφήσω και περισσότερο...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 15 Δεκ 2015 21:14 #54

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Το hourlymine.com/ εκλεισε,
Τελευταία διόρθωση: 30 Δεκ 2015 14:24 από ermakos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα