Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα;

Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα; 10 Ιουλ 2014 07:26 #46

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Theophilos έγραψε:
Δεν λέει ακριβώς αυτό, σου το εξήγησα ήδη στο σχόλιο 17.

Σου απάντησα ήδη στο σχόλιο 22.

Eπισης κι εγω τα εχω απαντησει, οποτε ας μη τα ανακυκλωνουμε με repeat.

Theophilos έγραψε:
Δεν διαφωνώ... Πολλοί είναι οι βουλευτές και ευρωβουλευτές που εκλέγονται για λόγους άσχετους με το πραγματικό τους έργο. Ο Γλέζος εξαργύρωσε αυτήν την υπόθεση (ενώ ο Σάντας όχι).

O Σαντας δεν θελησε. Πολλοι απο αυτους που εκλεγονται εχουν αρνητικο εργο. Ο Γλεζος τουλαχιστον με την ως τωρα σταση του εχει δειξει οτι σωστα εκλεγεται.

Theophilos έγραψε:
Ναι, όλοι τους γνωστοί ακροδεξιοί, όπως η Daily Mail, το ΚΚΕ, η Δ.Ι.Σ. και μάλιστα, ως προνοητικοί......

Κι εσυ γιατι κοπτεσαι, εισαι ακροδεξιος? Πιστευεις σε χρυσαυγη/καρατζαφυρερ?


Theophilos έγραψε:
Και ως γνωστόν, ό,τι υπάρχει στο μυαλό του μέσου Έλληνα είναι αληθές......

Oχι βεβαια, συνηθως οι μουφες παιρνανε ευκολοτερα. Ο λαος εχει και κοντη μνημη, αποδειξη αυτοι που ψηφιζει τοσα χρονια.


Theophilos έγραψε:
«αν μάλιστα δεν υπάρχει και σημαία όπως λες, προφανώς είναι μούσι»! Εγώ προτιμώ να μην βγάζω τέτοια αβίαστα συμπεράσματα, αλλά απλώς να δηλώνω τους προβληματισμούς μου για τα κενά και τις ασυνέπειες της «επίσημης» εκδοχής, είτε των Γλέζου-Σάντα, είτε του Κουκίδη...

Δεν ειναι αβιαστο συμπερασμα, ειναι δεδομενο. Χωρις πτωμα δε μπορεις να αποδειξεις οτι οντως επεσε καποιος.
Τελευταία διόρθωση: 10 Ιουλ 2014 07:32 από euro (kolokythas).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα; 11 Ιουλ 2014 01:38 #47

  • μικρός
  • Το Άβαταρ του/της μικρός
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 62
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0 (-1)
Δείτε κι αυτό
"Κε Γλέζο τι έγινε το κορίτσι που «τράβηξε» μακριά τους Γερμανούς για να "πάρεις" εσύ ΑΣΦΑΛΗΣ τη Γερμανική σημαία;Θα πεις ποτέ τίποτα γι’ αυτήν την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΗΡΩΪΔΑ; "
aegeanhawk.blogspot.gr/2014/05/blog-post_6.html
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα; 11 Ιουλ 2014 01:55 #48

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
μικρός έγραψε:
Δείτε κι αυτό

Μπα?
Ξαναβγήκες απ' το καβούκι σου εσύ?
Νομίζεις πως σε ξεχάσαμε?

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα; 25 Ιουλ 2014 20:36 #49

  • Theophilos
  • Το Άβαταρ του/της Theophilos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Κάρμα: 1
Eπισης κι εγω τα εχω απαντησει, οποτε ας μη τα ανακυκλωνουμε με repeat.
Εγώ πάντως απάντηση με κάποιο στοιχείο που να λέει ότι κλοπή και υπεξαίρεση είναι το ίδιο πράγμα και ότι «κυματίζουσα» σημαίνει αποκλειστικά «την ώρα που κυμάτιζε» δεν είδα...

Ο Γλεζος τουλαχιστον με την ως τωρα σταση του εχει δειξει οτι σωστα εκλεγεται.
Βιογραφικό μέχρι τη μεταπολίτευση: πλουσιότατο, γεμάτο δράσεις!
Βιογραφικό μετά τη μεταπολίτευση: «εκλέχθηκε», «βραβεύτηκε», ...
Όσο για την κοινοβουλευτική του δραστηριότητα, ευτυχώς ξεπερνά κάτι βουλευτές σαν τον Αχιλλέα Καραμανλή και κάτι πρώην πρωθυπουργούς!

Κι εσυ γιατι κοπτεσαι, εισαι ακροδεξιος?
Άσχετο, αλλά όχι... Όμως για την υπόθεση Κουκίδη δεν ήξερες. Από αυτά που διάβασες, έβγαλες το συμπέρασμα ότι ήταν κατασκεύασμα ακροδεξιών για να αντισταθμίσουν την υπόθεση Γλέζου-Σάντα... Σου δείχνω πως, οι παραπάνω που διέδωσαν το θέμα δεν είναι ακροδεξιοί και πως η υπόθεση Κουκίδη ξεκίνησε πριν την υπόθεση Γλέζου-Σάντα... Και με ρωτάς αν είμαι ακροδεξιός... Παράλογο; Είσαι εδώ γύρω;

Oχι βεβαια, συνηθως οι μουφες παιρνανε ευκολοτερα. Ο λαος εχει και κοντη μνημη, αποδειξη αυτοι που ψηφιζει τοσα χρονια.
Συμφωνώ, μόνο που τόσα χρόνια ψηφίζει και τον Γλέζο (πρώτος Ευρωβουλευτής)...

Δεν ειναι αβιαστο συμπερασμα, ειναι δεδομενο. Χωρις πτωμα δε μπορεις να αποδειξεις οτι οντως επεσε καποιος.
Και χωρίς ίχνος σημαίας δεν μπορείς να αποδείξεις ότι όντως ο συγκεκριμένος την έκλεψε... Αυτό λέω από την αρχή, και οι δύο ιστορίες έχουν τεράστια κενά και μηδαμινές ενδείξεις! Ενώ είναι σίγουτο (όσο επιτρέπουν δημοσιεύματα δημοσιευμάτων και μαρτυρίες) ότι και ο τελευταίος σκοπός έπεσε νεκρός και η σημαία εκλάπη, για το ποιος ήταν ο σκοπός δεν έχουμε ακριβή στοιχεία, ενώ για το ποιος έκλεψε τη σημαία έχουμε μόνο τη μαρτυρία των δραστών...

Παρεμπιπτόντως, η τελευταία σου φράση έχει ενδιαφέρουσες προεκτάσεις, π.χ. το μαλαισιανό αεροπλάνο δεν έπεσε και δεν σκοτώθηκε κανείς, αφού ούτε συντρίμια βρέθηκαν, ούτε πτώματα, για να μην μιλήσω για περιπτώσεις αγνοουμένων πολεμιστών...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα; 20 Αυγ 2014 09:39 #50

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Σορρυ για τη καθυστερηση, αλλα κι εσυ καθυστερησες.

Theophilos έγραψε:
Εγώ πάντως απάντηση με κάποιο στοιχείο που να λέει ότι κλοπή και υπεξαίρεση είναι το ίδιο πράγμα και ότι «κυματίζουσα» σημαίνει αποκλειστικά «την ώρα που κυμάτιζε» δεν είδα...

Χρειαζεσαι στοιχεια για να αντιληφθεις οτι κλοπη και υπεξαιρεση ειναι το ιδιο πραγμα? ή οτι κυματιζουσα=την ωρα που κυματιζε?
Στοιχεια για το οτι η γη δεν ειναι επιπεδη θες?

Theophilos έγραψε:
Βιογραφικό μέχρι τη μεταπολίτευση: πλουσιότατο, γεμάτο δράσεις!
Βιογραφικό μετά τη μεταπολίτευση: «εκλέχθηκε», «βραβεύτηκε», ...

Δε γνωριζω το βιογραφικο του μεταξυ 1941-74. Εσυ τι γνωριζεις, ενημερωσε μας.
Τι δρασεις θα επρεπε να ειχε για κατα τη γνωμη σου μετα τη μεταπολιτευση? Τι δραση εχουν οι εκλεκτοι σου?
Το "εκλεχτηκε" σε ενοχλει, θα προτιμουσες "διοριστηκε"?

Theophilos έγραψε:
Άσχετο, αλλά όχι... Όμως για την υπόθεση Κουκίδη δεν ήξερες. Από αυτά που διάβασες, έβγαλες το συμπέρασμα ότι ήταν κατασκεύασμα ακροδεξιών για να αντισταθμίσουν την υπόθεση Γλέζου-Σάντα... Σου δείχνω πως, οι παραπάνω που διέδωσαν το θέμα δεν είναι ακροδεξιοί και πως η υπόθεση Κουκίδη ξεκίνησε πριν την υπόθεση Γλέζου-Σάντα... Και με ρωτάς αν είμαι ακροδεξιός... Παράλογο; Είσαι εδώ γύρω;

Σχετικο ειναι. Για την υποθεση Κουκιδη ειχα ακουστα μονο. Ναι, εμαθα οτι ειναι εφευρεση των ακροδεξιων ως αντισταθμισμα.
Καλο ειναι να μου πεις σε ποιο πολιτικο χωρο ανηκεις, αυτο μαλλον θα εξηγησει το γιατι απορριπτεις την υποθεση Γλεζου ενω εγκρινεις την υποθεση Κουκιδη, και μαλιστα χωρις πτωμα.
Οχι δεν ειμαι εδω γυρω, ειμαι στο Αφγανισταν και στελνω την ανταποκριση μου :laugh:

Theophilos έγραψε:
Συμφωνώ, μόνο που τόσα χρόνια ψηφίζει και τον Γλέζο (πρώτος Ευρωβουλευτής)...

Φυσικα. Αν δε ψηφισεις τον ηρωα, ποιον θα ψηφισεις?
Εσυ ποιον θεωρεις οτι επρεπε να ψηφιζει ο κοσμος?

Theophilos έγραψε:
Και χωρίς ίχνος σημαίας δεν μπορείς να αποδείξεις ότι όντως ο συγκεκριμένος την έκλεψε... Αυτό λέω από την αρχή, και οι δύο ιστορίες έχουν τεράστια κενά και μηδαμινές ενδείξεις! Ενώ είναι σίγουτο (όσο επιτρέπουν δημοσιεύματα δημοσιευμάτων και μαρτυρίες) ότι και ο τελευταίος σκοπός έπεσε νεκρός και η σημαία εκλάπη, για το ποιος ήταν ο σκοπός δεν έχουμε ακριβή στοιχεία, ενώ για το ποιος έκλεψε τη σημαία έχουμε μόνο τη μαρτυρία των δραστών...

Παρεμπιπτόντως, η τελευταία σου φράση έχει ενδιαφέρουσες προεκτάσεις, π.χ. το μαλαισιανό αεροπλάνο δεν έπεσε και δεν σκοτώθηκε κανείς, αφού ούτε συντρίμια βρέθηκαν, ούτε πτώματα, για να μην μιλήσω για περιπτώσεις αγνοουμένων πολεμιστών...

Ειχε κρατησει ιχνος σημαιας. Επισης υπεδειξε το σημειο που την πεταξε. Φανταζεσαι να διεκδικουσε την υποστολη και να εμφανιζοταν καποιος αλλος που να ελεγε "οχι, εγω τη κατεβασα"... Δηλαδη κατ εσε ολη αυτη η περιγραφη που εκανε ηταν καποιο φανταστικο σεναριο, η δε σημαια κατεβηκε απο τον αγνωστο χ.
Αλλα διευκρινησε μας τι ακριβως πιστευεις α) η σημαια δε κατεβηκε ποτε β) κατεβηκε αλλα οχι απο το Γλεζο.

Στη περιπτωση του μαλαισιανου αεροπλανου συγκριση φυσικα δεν υπαρχει, ωστοσο οσο δε βρισκονται τα συντριμια και τα πτωματα παντα υπαρχει η ελπιδα οτι μπορει να βρεθουν ζωντανοι οι επιβαινοντες.
Τελευταία διόρθωση: 20 Αυγ 2014 09:45 από euro (kolokythas).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κατέβασε την σημαία ο Γλεζος μαζι με τον Λακη Σαντα; 20 Αυγ 2014 22:51 #51

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
euro έγραψε:

Δε γνωριζω το βιογραφικο του μεταξυ 1941-74. Εσυ τι γνωριζεις, ενημερωσε μας.
Τι δρασεις θα επρεπε να ειχε για κατα τη γνωμη σου μετα τη μεταπολιτευση? Τι δραση εχουν οι εκλεκτοι σου?
Το "εκλεχτηκε" σε ενοχλει, θα προτιμουσες "διοριστηκε"?

Theophilos έγραψε:
Άσχετο, αλλά όχι... Όμως για την υπόθεση Κουκίδη δεν ήξερες. Από αυτά που διάβασες, έβγαλες το συμπέρασμα ότι ήταν κατασκεύασμα ακροδεξιών για να αντισταθμίσουν την υπόθεση Γλέζου-Σάντα... Σου δείχνω πως, οι παραπάνω που διέδωσαν το θέμα δεν είναι ακροδεξιοί και πως η υπόθεση Κουκίδη ξεκίνησε πριν την υπόθεση Γλέζου-Σάντα... Και με ρωτάς αν είμαι ακροδεξιός... Παράλογο; Είσαι εδώ γύρω;

Σχετικο ειναι. Για την υποθεση Κουκιδη ειχα ακουστα μονο. Ναι, εμαθα οτι ειναι εφευρεση των ακροδεξιων ως αντισταθμισμα.
Καλο ειναι να μου πεις σε ποιο πολιτικο χωρο ανηκεις, αυτο μαλλον θα εξηγησει το γιατι απορριπτεις την υποθεση Γλεζου ενω εγκρινεις την υποθεση Κουκιδη, και μαλιστα χωρις πτωμα.
Οχι δεν ειμαι εδω γυρω, ειμαι στο Αφγανισταν και στελνω την ανταποκριση μου :laugh:

1)Βιογραφικο ...πλουσιοτατο. Για να μην πολυλογω, δειτε παρακατω :

el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B1%CE%BD...AD%CE%B6%CE%BF%CF%82

2)Οσο αναφορα τον ενταφιασμο του Κουκιδη , ας μην μας διαφευγουν οι συνθηκες κατω απο τις οποιες ταφοντουσαν οι νεκροι της Κατοχης.

Στο μια σοβαρη ερευνα στα δημοτολογια ισως εδειχνε εαν εαν ειναι υπαρκτο προσωπο ή οχι.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα